Filistin'e destek veren milletvekiline terör suçlaması

ads ads ads ads
23/04/2024

ads
Filistin'e destek veren milletvekiline terör suçlaması

Boyun Eğmeyen Fransa'dan milletvekili Mathilde Panot, Paris Emniyet Müdürlüğü'nün kendisini ifadeye çağırdığını duyurdu. Panot'nun "terör propagandası" suçlamasıyla ifadeye çağrılması tepki çekti.

Fransa'da Filistin'e verdiği destekle bilinen Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) partisi Milletvekili Mathilde Panot "terör propagandası" suçlamasıyla ifadeye çağrıldı. LFI Meclis Grup Başkanvekili Panot, X sosyal medya hesabındaki paylaşımında, Paris Emniyet Müdürlüğü'nün kendisini ifadeye çağırdığını duyurdu.

Korkutmanın kendilerini Filistin halkına yapılan soykırımı protesto etmekten alıkoyamayacağını vurgulayan Panot, düşünce özgürlüğüne ve demokrasiye yönelik "endişe verici saldırıların" farkında olunmasını istedi. Panot’nun "terör propagandası" suçlamasıyla ifadeye çağrılması siyasilerden de tepki topladı.

"Benzeri görülmemiş ve son derece ciddi"

Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Manon Aubry, X hesabından yaptığı paylaşımda, Panot'un ifadeye çağrılmasını "benzeri görülmemiş ve son derece ciddi" bir olay olarak niteleyerek herkesi tepki göstermeye çağırdı.

Milletvekili Farida Amrani de paylaşımında "Filistin soykırımına karşı olan tüm seslerin" (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron yönetimi tarafından susturulmaya çalışıldığı eleştirisinde bulundu.

23/04/2024 20:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.