Fransa'da 'dev ıstakoz' krizi!

ads
13/07/2019

ads
Fransa'da 'dev ıstakoz' krizi!

Fransa'da Çevre Bakanı De Rugy ve eşinin Meclis Başkanlığı döneminde devlet parasıyla konuklarına dev ıstakozların bulunduğu pahalı yemekler verdiği iddiası, muhalefet partilerinin bakanın istifasını istemesiyle krize dönüştü.

Fransa'da Çevre Bakanı François De Rugy ve eşinin Meclis Başkanlığı döneminde devlet parasıyla ziyafetler verdiği, konuklarına devlet bütçesinden dev ıstakozların bulunduğu pahalı yemekler verdiği ortaya atıldı.

Habertürk'te yer alan habere göre, hükümet deviren skandalları ortaya çıkarmakla ünlü Mediapart haber sitesi tarafından, François De Rugy ve eşi Severine De Rugy'nin 2017-2018 yılları arasında verdiği 10 pahalı şahsi akşam yemeğini devlete ödettiği, bu ziyafetlerde şişesi 500 Euro olan şaraplar ve pahalı dev istakozların yer aldığı, yemeklerde meclis mutfağı ve çalışanlarının kullanıldığı iddiasında bulunuldu.

Medipart’ın iddialarını yanıtlayan Bakan De Rugy, iddiaları reddederek, bu yemeklerin özel yemekler değil, iş yemekleri olduğunu söyledi.

"Istakozları ben yemedim"

Muhalefet partileri Çevre Bakanı'nın istifasını isterken, De Rugy ise bu çağrılara "Istakozları ben yemedim." cevabını verdi.

13/07/2019 15:43
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Fransa’da ’dev ıstakoz’ krizi!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.