HABER KIBRIS

Futbolcular Başkaldırdı!

'Kadro dışı kaldığımızı gazetelerden öğrendik'

ads
13/04/2018

Futbolcular Başkaldırdı!

Ozanköy’de başkan Sami Otçuoğlu ve yönetimin aldığı kararla üç oyuncuya para cezası kesilmesi, süresiz kadro dışı bırakılması ve sezon bitmeden de satılığa konmasının yankıları sürüyor

K-Pet Süper Lig’de son sırada yer alan Ozanköy’de başkan Sami Otçuoğlu ve yönetimin aldığı kararla Muhammed Ali Uçar ile Bekir Yıldız’a 20’şer Bin TL, Saydam Soy’a da 10 Bin TL para cezası kesilmesi, üç oyuncunun süresiz kadro dışı bırakılması ve sezon bitmeden de satılığa konmasının yankıları sürüyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından üç futbolcu, dün yapılması planlanan antrenmana katılmak için Ozanköy Mustafa Özkayım  Stadına gittiler ancak teknik direktör Mehmet Bolkan’ın çalışmaya gelmemesi nedeniyle idman yapılamadı.

Sonrasında ise futbolcular Beylerbeyi Dr. Ali Özsoy Stadına giderek kendi başlarına antrenman yaptılar. Antrenman sonrasında üç futbolcu yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaparken takım arkadaşları ile yaptıkları toplantının ardından da tüm takım futbolcuları radikal kararlar aldılar.

Kadro dışı kaldığımızı gazetelerden öğrendik

Muhammed Ali, Bekir ve Saydam dün ortak bir açıklamada bulunarak; ” Konuşulacak çok şey var fakat bu kadar fedakarlığa rağmen bunları hak etmedik. Yönetim bize verdiği sözlerin hiçbirisini tutmadı ve bu konu ile ilgili teknik heyet de tek bir olumlu adım atmadı. Hafta başında iki antrenmana çıkmadığımız için yönetimin aramadan, sormadan ve haber vermeden bizi kadro dışı bıraktığını gazetelerden öğrendik.” ifadelerini kullandılar.

 

Ya Bolkan gider ya da MTG maçına çıkmayız

Ozanköy futbolcuları da, takım arkadaşlarının yaşadıkları bu durum sonrasında yönetime baş kaldırdı.

Futbolcular dün aldıkları karar ile teknik direktör Mehmet Bolkan’ın görevden alınmasını istediler. Futbolcular, Bolkan’ın gönderilmemesi ve süresiz kadro dışı bırakılan takım arkadaşlarının da takıma yeniden katılmamaları halinde bu hafta oynayacakları Mağusa Türk Gücü maçına çıkmayacaklarını belirttiler.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ozanköy, Muhammed Ali Uçar, Bekir Yıldız, Saydam Soy, spor, futbol, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK SPOR

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems