Futbolun zirvesi ödüllerini aldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 2018-2019 futbol sezonu ödül gecesi bu akşam gerçekleştirildi.

ads
05/07/2019

ads
ads
Futbolun zirvesi ödüllerini aldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 2018-2019 futbol sezonu ödül gecesi bu akşam gerçekleştirildi.

Lefkoşa Golden Tulip Otel’de gerçekleştirilen ödül gecesine Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat 3. Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu ve diğer yetkililer katıldı.

Gecede açılış konuşmasını yapan Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, bu yıl Lig’in çok kaliteli geçtiğini belirterek, ülkedeki futbol kalitesinin üst düzeye geldiğini vurguladı.

Sertoğlu, bu sezon destek olan tüm sponsorlara teşekkür ederek en büyük sponsorun devlet olduğunu söyledi.

Gecede konuşan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise bu sezon birkaç maça gittiğini belirterek çok kaliteli maçlar izlediğini söyledi. Akıncı ödül alan herkesi kutladı.

Akıncı’dan sonra söz alan Başbakan Ersin Tatar, futbola gereken önemi her zaman olduğu gibi yine vereceğiz. Futbolun dışında olan spor dalları da var onlar da ilgi bekliyor. Tüm spor dallarına gereken katkıyı yapacağız dedi.

Tatar ülke gençliğinin yanında olduklarını ve sporun kendileri için hep ön planda olduğunu ve olmaya devam edeceğini açıkladı.

Gecede İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 3.Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu ve Cumhuriyetçi Türk Partisi genel başkanı Tufan Erhürman da birer konuşma yaptı.

Gecede sezon içerisinde başarı elde eden takımlara, başarılı antrenörlere ve sporculara ödüller yetkililer tarafından verildi.

Gecede ayrıca Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu sponsorları olan Kıbrıs Türk Petrolleri (K-Pet), Başman Şirketler Grubu, Kuzey Kıbrıs Turkcell (KKTCELL) ve DigiTech firmalarına da katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Kaynak:BRTK

05/07/2019 09:33
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: FUTBOL, ÖDÜL, HABER, KIBRIS
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.