HABER KIBRIS

GAÜ'de 7 yıl kesintisiz burs imkanı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Türkiye Koordinatörü Hüseyin Ata, üniversitenin burs imkanları ile ilgili açıklama yaptı.

ads
22/08/2017

GAÜ'de 7 yıl kesintisiz burs imkanı
ads

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), ek yerleştirme ile gelecek olan öğrencilere de ayrıcalıklı burs imkanlarından faydalandırmaya devam edecek. Bu yıl bir yenilik daha yapan GAÜ, İngiltere Kampüsü'nün kapılarını öğrencisi olmayanlara da açıyor

EK YERLEŞTİRME ÖĞRENCİLERİ DE BURS İMKANLARINDAN YARARLANABİLİYOR 

Ata, 'Öğrencilerimize ÖSYM tarafından sağlanan başarı burslarımızın yanı sıra üniversitemizin tercih bursları da var. Üniversitemizi gerçekten isteyen öğrencinin bizi birinci tercihine yazması durumunda yüzde 50, ikinci tercihine yazması durumunda yüzde 25, üçüncüye ise yüzde 20 eğitim bursu sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. Üniversitenin özel aile gruplarına indirimleri bulunduğunu belirten Ata, Türk Silahlı Kuvvetleri, polis ve gazi çocuklarına yüzde 50, şehit çocuklarına ise yüzde 100 eğitim bursları sağladıklarını, aynı anda eğitim gören kardeşlere yüzde 25, sarı basın kartı taşıyan basın mensuplarına da yüzde 50 eğitim bursu verildiğini kaydetti. 

7 YIL KESİNTİSİZ BURS 

Ata, öğrencilerin eğitim hayatları boyunca sahip oldukları burslardan mahrum kalmamaları için 7 yıl boyunca burs hakkının devam ettiğini ifade etti. 

İNGİLTERE'DE HAZIRLIK EĞİTİMİ ALMA İMKANI 

İngiltere'deki hazırlık okulundan eğitim almak için GAÜ'nün öğrencisi olma zorunluluğu olmadığını kaydeden Ata, 'Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri dilerlerse belli bir süre veya hazırlık sınıflarını direk İngiltere kampusunda alma imkanına sahipler. Bunun için özel bir şart yok. Bu seneden itibaren ise Girne Amerikan Üniversitesi'nin öğrencisi olmasa dahi bir lise mezunu veya bu sene sınavda başarılı olamayıp bir sene daha hazırlanacak olan öğrenciler de dilerlerse bir yıl hazırlık eğitimini çok uygun fiyatlarla İngiltere kampusünda alma imkânına sahip olacaklar' ifadelerini kullandı.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Girne Amerikan Üniversitesi
MANŞETLER

HK FIRSATLAR

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems