Geçitkale’ye İHA ve SİHA’lar konuşlandırılıyor

Türkiye ‘acil’ koduyla istedi Bakanlar Kurulu onay verdi

ads
ads
13/12/2019

ads ads
Geçitkale’ye İHA ve SİHA’lar konuşlandırılıyor

KKTC ile TC makamları arasında dün ve bugün ciddi bir savunma işbirliği konusunda görüşmeler sürüyor.

Rum tarafının İsrail ile sürdürdüğü İnsansız Hava Aracı işbirliği konusunda anlaşmaya yakın olması Türk yetkilileri harekete geçirdi.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre, Türkiyeli yetkililerin KKTC makamlarından Geçitkale Havaalanı’nın İHA ve SİHA’ların konuşlandırılması için yetki talep ettiği kaydedilirken Başbakan Tatar’ın Asil Nadir’in elinde bulundurduğu havaalanını Türkiye’ye tahsis edilmesi için çıkış yolu aradığı belirtildi.

Türkiye’nin KKTC Hükümeti’nden ‘acil’ koduyla İHA ve SİHA konuşlandırmak için Geçitkale Havalimanı’nı talep ettiği öğrenildi. Türk yetkililerinin en kısa sürede İHA ve SİHA’ları Geçitkale Havalimanı’nda konuşlandırmak istediği kaydedilirken Başbakan Tatar’ın konunun milli bir mesele olması nedeniyle izin vereceğini belirtti.

Ayrıca edinilen bilgiye göre Bakanlar Kurulu’nun konuyu karara bağlayarak, Geçitkale Havalimanı’nın Asil Nadir’den alınarak askere devri konusunda karar aldığı öğrenildi.

13/12/2019 19:58
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Odaklı Jeokimyasal Ajanların Araştırılması Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

HK KIBRIS

KTMMOB Yerbilim Mühendisleri Odası, Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği, KTMMOB Çevre Mühendisleri Odası ve KTMMOB Ziraat Mühendisleri Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada; Kuzey Kıbrıs’ta sağlığımızı olumsuz yönde etkilediği varsayılan bazı jeokimyasal ajanların, toprak, su, bitki, meyve ve insan vücudunda tespitine yönelik proje hazırlanması için iş birliği protokolü imzalandığı duyuruldu.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.