Geçitköy Barajındaki su seviyesi korkutucu boyutlarda

Geçitköy Barajı’nda 15 bin metreküp su var

ads
ads
25/05/2020
HK

ads ads
Geçitköy Barajındaki su seviyesi korkutucu boyutlarda

Taşkent Doğa Parkı Direkötürü Kemal Basat Geçitköy Barajındaki su seviyesinin korkutucu boyutlara ulaştığını söyledi. Basat sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Daha Mayıs ayındayız ve Geçitköy Barajındaki su seviyesi korkutucu boyutlarda. Türkiyede patlayan su borusunun tamiri ile ilgili son durumu bilen ya da herhangi bir yerde bu konu ile ilgili bir açıklama gören var mı?" ifadelerini kullandı

AĞUSTOS'A KADAR SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz Mart ayında yaptığı açıklamada  şu anda Geçitköy Barajı’nda 15 bin metreküp su olduğunu ve yapılan hesaplamalara göre Ağustos ayına kadar su sıkıntısı yaşanmayacağını kaydetmişti

KOPAN BORULAR İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Su İşleri’nin KKTC’ye su taşıyan ve bir süre önce kopan boruların tamiratı için gereken çalışmaları sürdürdüğünü anlatan Oğuz, boru ihalesinin tamamlandığını ve ihaleyi alan firmanın Taşucu Limanında üretim fabrikası kurmak için çalışmalara başladığını söyledi.

Boru montaj ihalesinin ise devam ettiğini ifade eden Oğuz, montaj çalışmalarının ne zaman tamamlanabileceği ile ilgili net bir tarih veremeyeceğini, çünkü deniz ve hava şartlarına göre bu sürecin başlayacağını kaydetti ve çalışmaların KKTC’nin su sıkıntısı çekmeyecek şekilde tamamlanacağına inanç belirtti.

Dursun Oğuz, Su İşleri Dairesi’nin de ülkedeki mevcut su kuyularının ve su motorlarının bakımını düzenli olarak yaptığını ve ihtiyaç halinde yerel su kaynaklarının da kullanılabileceğini vurgulayarak, ülkenin herhangi bir su sıkıntısı durumunun söz konusu olmadığını kaydetti.

25/05/2020 11:36
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Geçitköy Barajı, Kemal Basat 
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.