Geely, Koronavirüs'e karşı 'sağlıklı otomobiller' geliştirecek

ads
06/02/2020

ads
ads
Geely, Koronavirüs'e karşı 'sağlıklı otomobiller' geliştirecek
ads

İsveçli otomobil üreticisi Volvo’nun çatı şirketi Geely, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında havayı temizleyecek ve virüsleri filtreleyecek 'sağlıklı arabalar' geliştireceğini açıkladı.

Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüs, sağlık kuruluşları kadar pek çok firmayı da harekete geçirdi. Huawei’den Xiaomi’ye, Disney’den Starbucks’a kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirket, ölümcül salgının daha fazla yayılmaması için kendi önlemlerini alıyor.

Koronavirüs'e karşı eylem planına katılan son firma Geely oldu. İsveç kökenli otomobil markası Volvo’nun sahibi olan Çinli üretici, salgınla mücadele kapsamında havayı temizleyecek ve virüsleri filtreleyecek, sağlıklı ve akıllı arabalar geliştirmek için 370 milyon yuan (yaklaşık 53 milyon dolar) kaynak ayırdığını açıkladı.

Webtekno'nun haberine göre; Geely’den yapılan açıklamada, "Geely Auto'nun Avrupa, ABD ve Çin'deki araştırma-geliştirme ve tasarım ekipleri birlikte çalışarak, anti-bakteriyel ve anti-viral özellikleri olan, havalandırma sistemleriyle düğmeler ve kollar gibi sık dokunulan yüzeylerde kullanılabilecek, çevresel açıdan sürdürülebilir malzemeler geliştirecek" ifadelerine yer verildi.

Açıklamasında "Salgının önlenmesi, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla uzun süreli bir çaba gerektiriyor” diyen Geely CEO’su An Conghui, kişisel otomobillerin en yaygın ulaşım aracı olduğuna dikkati çekti.

06/02/2020 21:44
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Volvo, Geely, Koronavirüs, sağlıklı otomobiller, teknoloji, haber
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.