Saner: Gelen aşılarla halkın yüzde 15'i aşılanmış olacak

Başbakan Saner, 20 bin doz Sinovac aşının geldiğini belirterek toplumun %15’inin açılanabileceğine vugu yaptı.

ads ads ads ads
04/03/2021

ads
ads
Saner: Gelen aşılarla halkın yüzde 15'i aşılanmış olacak

Türkiye ile 2021 Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolünü imzalayan Başbakan Ersan Saner, yurda döndü ve Ercan Havaalanında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ersan Saner, Ankara'da imzalanan protokolle 10 Milyar TL'lik KKTC bütçesinin 2 buçuk milyarının  Türkiye tarafından karşılanacağını söyledi.

Ersan Saner, imzalanan protokolde altyapının güçlendirilmesi, E Devlet Binası ve Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesi projelerinin olduğunu ifade etti. Saner, e-devlet portalının da hizmete gireceğini kaydetti.

Saner, 2 buçuk milyar TL yeni kaynağın yanı sıra, geçen yıldan devreden miktarla 3 milyar 250 milyon TL’lik kaynağın aktarılacağını dile getirdi.

Saner, 20 bin doz Sinovac aşının da geldiğini belirterek toplumun %15’inin açılanabileceğine vugu yaptı. Saner,  "Böylece Avrupa Birliği'nde ilk üçte olacağız" dedi.

360 milyon TL’lik desteğin yanı sıra enerji desteği ile KOBİ’lere katkı konacağını aktaran Başbakan Saner, kredi alıp ileriye bakabilmelerine yönelik çalışmaların da başladığını kaydetti

Ersan Saner, Kıbrıs sorununda Türkiye ile aynı düşüncede olduklarına işaret ederek, iki eşit egemen devlet üzerinden hareket edileceğini vurguladı. Saner, "Kıbrıs'ta iki eşit egemen devletin yer almadığı bir anlaşmanın kabul görmediği iradesini TC'de görmek bizi mutlu etti" dedi.

 

04/03/2021 10:55
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.