Genital estetik nedir, nasıl yapılır?

Yağmur Düşer'in sunduğu Yaşama Katkısı Olsun programının bu haftaki konuğu Doçent Dr. Özlen Emekçi Özay.

ads ads ads ads
25/01/2023

ads
Genital estetik nedir, nasıl yapılır?

İşte genital estetikle ilgili en  çok merak edilenler… Genital estetik nedir, kimler yaptırmalı yapılır?

Kadın cinsel organın estetik görüntüsünü düzeltmek, cinsel ilişkide yaşanan pek çok sorunu gidermek veya idrar kaçırma problemlerini tedavi etmek amacıyla genital estetik yapılıyor.

İşte genital estetikle ilgili merak edilenler… Doçent Dr. Özlen Emekçi Özay, genital estetikle ilgili en çok merak edilen soruları cevapladı.

Doçent Dr. Özlen Emekçi Özay,  genital estetik dendiği zaman kulağa ilk önce daha çok  kozmetik sorunları çözmek adına gential bölgeye uygulanan estetik işlemler gibi gözükse de aslında tıbbi çok önemli faydaları olan estetik işlemleri olduğunu vurguladı.

Zor doğumlara bağlı vajina bölgesinde oluşan yırtık, gevşeklik gibi sorunların tedavi edildiğini belirten Özay,  vajina sıkılaştırma, gençleştirme, daraltma işlemlerinin yapıldığını söyledi.

İdrar kaçırma gibi şikayetleri olan hastaların genitel estetik yöntemleri ile tedavi edildiğini belirten Özay, “İç dudaklar dış dukalara göre büyük olursa hastada tekrarlaman vajinal enfeksiyonlar görülebilir. Ayrıca menopozdaki hastalarda cinsel fonksiyon bozukları görüldüğü zaman bunları da tedavi etmek amacı ile genital estetik yöntemlerine başvurulabilir”. İfadelerini kullandı.

25/01/2023 10:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: labioplasti nedir, labioplasti, Genital estetik nedir, nasıl yapılır? özlen emekçi özay, haber, kıbrıs, kktc, doktor, , nasıl yapılır?
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.