HABER KIBRIS

Gıda Denetim Sonuçları Açıklandı

Tarım Dairesi 5-11 Ocak 2018 tarihleri arasında ithal ve yerli üretim gıda denetim sonuçlarını açıkladı.

ads
12/01/2018

Gıda Denetim Sonuçları Açıklandı

Devlet Laboratuvarı’nda yapılan analizlerde ithal ürünlerden; elma çeşitleri, çeri domates, buğday, armut çeşitleri, arpa, yemlik mısır, havuç ve cennet hurması olmak üzere 26 numunenin hiçbirinde limit üstü kalıntıya rastlanmadı.

Yerli ürünlerden; marul, maydanoz, enginar, greyfurt, yafa portakal, ıspanak, domates, salatalık, pancar, biber, taze fasulye, kabak, sarma, pancar, biber çeşitleri, pazı, mandora mandarin, limon, valencia portakal, king mandalin, pırasa, roka ve patates olmak üzere 66 numunenin 6’sında ise limit üstü kalıntıya rastlandı.

Geçen haftalarda yapılan analizde limit üstü çıkan Çatalköy’de Ahmet Kayım’a ait pazı bu hafta yapılan analizde limit üstü çıkmasından dolayı ürünün imhasına karar verildi.

Bu hafta yapılan analizlerde limit üstü çıkan Akdoğan’da Ahmet Aktolga’ya ait biber, Mağusa’da Selvi Kaçar’a ait sivri biber, Alsancak’ta Mehmet Osman’a ait taze fasulyenin hasadı bir sonraki analize kadar durduruldu.

Geçen hafta yapılan analizlerde limit üstü çıkan Tatlısu’da Cuma Özdemir’e ait domates, Düzce’de Halil Bender’e ait ıspanak bu hafta yapılan analizlerde ikinci alımda da limit üstü çıkmasından dolayı ürünlerin hasadı bir sonraki analize kadar 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Gıda Denetim, Tarım Dairesi, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.