“GİKAD olarak bu davranışı kınıyoruz…”

ads ads ads
19/05/2022

ads
ads
“GİKAD olarak bu davranışı kınıyoruz…”

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

GİKAD Başkanı Dr. İçim Çağıner Kavuklu imzası ile yayınlanan mesajda dün yapılan eylemlere ilişkin değerlendirmede bulunuldu, “Türkiye’ye millî mücadelemize tamamen aykırı olarak “İşgalci” sıfatının yakıştırılmasının yanında “Defol” denilmesi hiç de kabul edilebilir tutum değildir” ifadeleri kullanıldı.

GİKAD olarak, bu davranışı kınadıklarına dikkat çeken Kavuklu “Birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız nice mutlu ve huzurlu günler dileriz" ifadelerini kullandı.

GİKAD’ın açıklaması şöyle:

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği olarak, geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, Ulu Önder Atatürk'ü rahmet ve minnetle anarız. Geleceğimize emanet edilen bu cumhuriyetin de ilelebet yaşayacağından hiç kuşkumuz olmadığını bildiririz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürüttüğü anlı şanlı İstiklâl Mücadelesi gibi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de sürdürdüğü Kıbrıs adası üzerindeki var olma mücadelesi takdire şayandır. 20 Temmuz Barış Harekatı da Kıbrıs Türkü'nün adada varlığının sebebi ve garantisidir.

19 Mayıs gibi şanlı bir günün arifesinde Kıbrıs Türk'ünü temsil etmeyen kendini bilmez radikaller tarafından sahnelenen ve bizim siyasi yönetimimizdeki sıkıntıların, vatan uğruna şehit olanların da hakkını hiçe sayarak Türkiye Cumhuriyeti'ne yansıtılması ve Türkiye'ye millî mücadelemize tamamen aykırı olarak “İşgalci”sıfatının yakıştırılmasının yanında “Defol” denilmesi hiç de kabul edilebilir tutum değildir. Kamu vijdanını da derinden yaralamıştır.

GİKAD olarak, bu insafsız davranışı kınadığımızı bildiririz. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız nice mutlu ve huzurlu günler dileriz."

Saygılarımla,

GİKAD Başkanı

Dr.İçim Çağıner Kavuklu

 

19/05/2022 22:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: “GİKAD olarak bu davranışı kınıyoruz…”
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.