Girne Belediye Başkanı Güngördü, 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

ads
23/11/2020

ads
Girne Belediye Başkanı Güngördü, 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, öğretmenlik mesleğinin, insanı en ideal şekilde eğitmek ve geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Güngördü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmen; insanların eğitim ve öğretimlerini meslek edinen, yolun başından sonuna kadar rehberlik eden, doğruları öğreterek yön veren ve yaşama hazırlayan kişidir.

Gelişmiş ve refah bir ülke hedefine ulaşmada en büyük güvence olan, gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında kararlılık ve tecrübe ile çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama, sevgi, hoşgörü ve barış felsefesi ile yetiştirme mesleğidir.

Geleceğimiz çocuklarımıza, çocuklarımız da öğretmenlerimize emanettir. Bir öğrenciye ilham olan bir öğretmen, o öğrenciyle birlikte ailesini, çevresini ve onların da nesillerini dolaylı olarak etkileyebilme imkanına sahiptir.”

Covid -19 salgını sürecinde eğitim ve öğretimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladıklarını dile getiren Güngördü; “Yarınlarımızın örnek bireylerini yetiştiren öğretmenlerinize duyduğumuz minnet ile başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyor, tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın Öğretmenler Gününü kutluyorum”  dedi.

23/11/2020 16:26
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Güngördü, 24 Kasım
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.