Girne'de İşletme Lojmanındaki Operasyonda Güvenlik Görevlilerine Ağır Teminat

ads ads ads ads
02/04/2024

ads
Girne'de İşletme Lojmanındaki Operasyonda Güvenlik Görevlilerine Ağır Teminat

Girne Polis Müdürlüğü, Narkotik ve Mali Şube ekiplerinin bir işletmenin lojmanına düzenlediği operasyonda güvenlik görevlileri Hkayal Mamadov ile Ömer Kayçin teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Cemal Şanlıer  26 Mart 2024 tarihinde Girne’ de faaliyet gösteren işletmenin lojmanında Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi personeli tarafından casinonun lojmanında yapılan arama sonucunda Khayal Mammadov’un odası içerisinde bulunan valizde kanunsuz olarak 1 adet AF 11162 seri numaralı SigSauer marka siyah renk ve 1 adet seri numarası ve markası henüz tespit edilemeyen metal renk tabancalar ile toplam 32 adet 9 mm. çapında canlı mermi bulunarak emare zapt edildiğini söyledi. Polis, Khayal Mammadov’un silahı ve mermileri 2024 yılı Ocak ayında Ömer Kayçin’den aldığını söylediğini, Kayçin’in de tutuklandığını kaydetti. Polis, silahın balistik incelemesinin yapıldığını, herhangi bir olayda kullanılmadığının belirlendiğini kaydetti. Polis, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını ifade ederek, teminat talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, Hkayal Mamadov’un 100 bin TL nakit teminat yatırmasına, bir milyon TL tutarında şahsi kefalet senedi imzalamasına, yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, haftada 3 gün ıspat-ı vücut yapmasına, iki kefilin 300’er bin TL tutarında kefalet senedi imzalamasına emir verdi. Yargıç, Kayçin’in yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, haftada bir gün ıspat-ı vücut yapmasına, 30 bin TL nakit teminat yatırmasına, bir milyon TL şahsi kefalet senedi imzalamasına ve iki kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.  (Kamalı Haber)

02/04/2024 14:50
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, Khayal Mammadov
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.