GKK arama kurtarma ekipleri 4 kazazedeyi kurtardı

ads
ads
22/09/2019

ads
ads
GKK arama kurtarma ekipleri 4 kazazedeyi kurtardı

İskele açıklarında gezi teknesi alabora oldu. 4 kişinin olduğu teknenin saat 02:55 sıralarında alabora olmasının ardından GKK arama kurtarma faaliyetleri başlattı.

Deniz, hava ve karadan arama kurtarma faaliyeti yürüten ekipler, saat 06.30 sıralarında kazazedeleri sağ olarak kurtardı. Kazazedeler hastaneye sevk edildi.

GKK Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, içinde bulunan 4 kişi ile denize açılan Ege Efe isimli 5 metrelik gezi teknesinin, saat 02:55 civarında İskele bölgesi açıklarında alabora olduğu ihbarı yapıldı.

Derhal Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 2 adet sahil güvenlik botu ile denizden, 2 adet helikopter ile havadan, 15 kişilik polis ekibi ile karadan arama kurtarma faaliyeti başlatıldı.

Kazazedeler saat 06:30’da sağ olarak kurtarıldı. Kazazedeler, sağlık kontrollerinin yapılması maksadıyla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kazazedelerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Kazazedelerin isimleri Aziz İldir, Kemal Can Ünlüarıcı, Selahattin Yılmaz ve Dursun Duran olarak açıklandı

22/09/2019 10:12
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: GKK arama kurtarma ekipleri 4 kazazedeyi kurtardı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.