GKK: Askerlerimiz şu an en güvenli yerde

ads
ads
17/09/2020

ads
GKK: Askerlerimiz şu an en güvenli yerde

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Uzman Psikolojik Danışman Banu Ertuna, Radyo Güven’de Kovid -19 Salgınına Özel Hazırlanan ve Gülçin Başaran’ın sunduğu programa konuk olarak, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın toplumdan bağımsız bir bünye olmadığını, toplum bu süreçte ne yaşıyor ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na da sirayet ettiğini kaydetti.

Uzman Psikolojik Danışman Banu Ertuna, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın devlet ve hükümet bazında alınan tüm tedbirleri kendi bünyesinde de koruma ve önleme amaçlı aldığını belirtti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki yaş skalasına bakıldığı zaman bünyede bulundurulan grubun daha çok ergen gelişim döneminde bulunan grup olduğunu ifade eden Uzman Psikolojik Danışman Ertuna, “Hem onların gelişim döneminin özgün özellikleri baz alınarak, hem kurumsal yapı hem de toplumsal yapıyla da ilişkilendirerek, Sağlık adına bir takım önlemler alınıyor” ifadesini kullandı.

Uzman Psikolojik Danışman Ertuna, askerlerin izinleriyle ilgili alınan önlemlere de değinerek, “ Biliyorsunuz ergenler sosyal grup. Onlar akranlarıyla Eğlenmekten, seyahat etmekten, gezmekten hoşlanan, evden çok dışarıda vakit geçirmekten hoşlanan grup, bilindiği üzere de Kovid-19 bunu çok seviyor. Yani bir şekilde bundan besleniyor. Dolayısıyla bu gençleri bu yapılarından biraz daha uzak tutarak, Birliklerinde kalmalarını sağlayarak, salgının daha da yayılmasını önlemek iyi bir tedbir” dedi.

17/09/2020 14:23
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: güvenlik kuvvetleri komutanlığı, asker, gkk
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.