Gönyeli’de ‘Özgürlük Köprüsü’ inşaatı ilerliyor

Gönyeli’deki dönüşüm sürerken, Özker Özgür Caddesi’ne inşa edilen ‘Özgürlük Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor.

ads
ads
03/06/2020
HK

Köprünün tamamlanması ile birlikte Gönyeli merkez başta olmak üzere kent trafiğine ciddi rahatlatma getirilecek.

ads ads
Gönyeli’de ‘Özgürlük Köprüsü’ inşaatı ilerliyor

Gönyeli Belediyesi, kentteki yaşam standardını yükseltmek amacıyla başlattığı dönüşüm hamlelerini sürdürüyor.  Gönyeli’de daha önce tamamlanan alt ve üst geçidin ulaşım açısından devamı niteliğinde olan yeni köprü inşaatı ilerliyor.

 

Özker Özgür Caddesi’ne inşa edilen ‘Özgürlük Köprüsü’ kent içi trafik sorunun rahatlatacak, Gönyeli’ye yeni bir prestij yapısı kazandıracak. Projenin sonuçlanmasının ardından Gönyeli Kent Merkezi başta olmak üzere güney çevre yoluna akıcı bir trafikle ulaşım sağlanacak.

Yeni köprünün karkas işlerinin 15 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Köprünün karkas işleri maliyeti 735 bin 690 TL olarak açıklandı.

20 metre genişliğinde

Özker Özgür Caddesi’ne yapımı süren köprü, 20 metre genişliğinde, 4 şeritli araç, 2 şeritli yaya trafiğine göre inşa ediliyor. Yeni köprü bir sanat yapısı olarak Gönyeli Bulvarı’ndaki köprü ile aynı mimari özellikleri taşıyacak.

Köprünün yapımını Tosun Arsa Parselasyon Ve Alt Yapı İşleri Ltd üstlendi.
 

Ahmet Yalçın Benli, kentte hem insana, hem de altyapıya büyük önem verdiklerini anımsatarak, “Altyapısı planlı tek kent olarak gurur duyduğumuz Gönyeli’de, yeni projelerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. Salgın sürecinin hemen ardından İnsan, çevreye ve dönüşüme yönelik projelerimiz  için yeniden kolları sıvadık, hayatı, salgın nedeniyle yaşanan kesintiyi de telafi edecek şekilde yeniden planladık.” diye konuştu.

03/06/2020 11:16
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: gönyeli, özgürlük köprüsü
MANŞETLER

HK KIBRIS

YDÜ’nün Covid-19 Projesi TC Sağlık Bakanlığından Onay Aldı

HK KIBRIS

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) DESAM Enstitüsü araştırmacıları tarafından yürütülen ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesinden katılımcıların da yer aldığı “Covid-19 Pozitif Hastalarda Plazma Interlökin ve TGF-Beta seviyeleri ile Tedavi Arasındaki İlişki” başlıklı projenin TC Sağlık Bakanlığı tarafından onay aldığı bildirildi

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.