Google, iklim krizine özel doodle hazırladı

ads ads ads
22/04/2022

ads
ads
Google, iklim krizine özel doodle hazırladı

Google, Dünya Günü'nünde farkındalık yaratmak için arama motoru ana sayfasına özel doodle hazırladı. Kilimanjaro Dağı'nda buzulların geri çekilmesi, mercanların ağarması, Almanya'da ormansızlaşma ve Grönland'da buzul erimesi olaylarını gösterdi.

Almanya'daki Harz ormanları ölüyor, Avustralya'daki Great Barrier Reef'teki mercanlar ağarıyor ve Sermersooq, Grönland'daki buzullar hızla eriyor.

İklim krizindeki olaylar 2022 Dünya Günü'nde Google doodle'da uydu görüntüleriyle yer aldı.

Google, kullanıcılarına insanlığın iklim ve çevre üzerindeki etkisini hatırlatmak için bu görüntülerle Dünya Günü'nü kutladı.

2022 Dünya Günü Google doodle'ı, uydu görüntülerinden ve gün boyunca dönecek olan Ocean Agency'den alınan fotoğraflardan oluşturulan dört Gif'i içeriyor.

Sidney'deki Macquarie Üniversitesi'nde biyoloji profesörü olan iklim danışmanı Lesley Hughes, Great Barrier Reef'teki mercan ağartma görüntülerinin yankı uyandıracak "çok yüksek etkili bir görsel görüntü" olduğunu söyledi.

Hughes "Fiziksel ve biyolojik dünyamız gözlerimizin önünde dönüşüyor ve bu görüntülerin vurguladığı şey bu ve bu yüzden kesinlikle kaybedecek zaman yok" dedi.

Great Barrier Reef, Mart ayında altıncı kitlesel ağartma olayından geçti ve araştırmalar bin 200 km'lik bir alanda neredeyse hiç resif olmadığını ortaya koyuyor.

22/04/2022 10:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Google, iklim krizi, doodle
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.