Google-Microsoft savaşı Swiftkey ile başladı

Google, Microsoft'un sahibi olduğu Swiftkey uygulamasına erişim engeli vermeye hazırlanıyor. İki teknoloji devinin soğuk savaşı başladı

ads
ads
26/06/2019

ads
ads
Google-Microsoft savaşı Swiftkey ile başladı

Mobil cihazlarda sanal klavye özelleştirmeleri sunan Swiftkey uygulaması oldukça popüler ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu uygulamaya Google cephesinden yeni bir engel geldi. Microsoft'un sahibi olduğu Swiftkey uygulaması Google hesapları tarafından kullanılamayacak.

Google'ın Gmail kullanıcılarına bir e-posta ile duyurduğu bilgiye göre Swiftkey'i Google hesabı üzerinden kullananlar 15 Temmuz 2019 tarihinden itibaren bu servisi aktif edemeyecekler. Alınan karar çok büyük bir etkisi olmasa da (kullanıcılar sadece Swiftkey'i girerken Google hesaplarını kullanıyorlardı) perde arkasında Microsoft ile Google arasında gizli bir savaşın başladığının emaresi olarak görülüyor.

Zira kısa bir süre önce Microsoft Slack gibi kendisine ait uygulamalarda Google Docs gibi Google servislerinin kullanılmasını yasaklamıştı. Swift ile ilgili alınan bu kararın Google cephesinden hızlı bir yanıt olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Swift uygulaması Huawei gibi markaların cep telefonlarında yüklü olarak geliyor ve silinemiyor. Gogle'ın bu kararı almasının bir sebebi olarak da bu uygulamanın her şeyi kayıt ettiği iddiaları yer alıyor.

26/06/2019 15:49
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Google-Microsoft savaşı Swiftkey ile başladı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.