Google Play Müzik, Yolun Sonuna Geldi

Google'ın kendi müzik hizmeti olan "Play Müzik" kapanıyor. Eylül ayı itibarıyla başlayacak olan kapatma işlemi, bölge bölge yayılacak ve ekim ayında hiçbir kullanıcı, Play Müzik'e erişemeyecek. Kullanıcılar, aralık ayına kadarsa Google Play Müzik'teki içeriklerini farklı hizmetlere aktarabilecekler.

ads
ads
05/08/2020

ads
Google Play Müzik, Yolun Sonuna Geldi

ABD merkezli teknoloji devi Google, pek çok kullanıcının tercih etmediği bir hizmete sahip. Bu hizmet, Google Play Müzik olarak isimlendiriyor ve kullanıcılara, telefonlarındaki yerel müzik dosyalarını oynatma imkanı sunuyordu. Ancak internet kullanımının yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren çevrimiçi müzik platformları, bu uygulamaya duyulan ihtiyacı azalttı. Şimdiyse bir açıklama yapan Google, Play Müzik'in fişini çekeceğini açıkladı.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Play Müzik, kullanıcıların hizmetinden bir anda çekilmeyecek. Şirket bunun yerine, kademeli bir kapatma kararı almış durumda. Buna göre eylül ayı itibarıyla Yeni Zelanda ve Güney Afrika'daki kullanıcılar, bu hizmetten faydalanamayacaklar. Ekim ayına geldiğimizdeyse tüm kullanıcılar, Google Play Müzik'ten mahrum kalacaklar. Google, kullanıcılara aralık ayına kadar zaman tanıyacak ve bu süreçte medya aktarımlarının yapılmasına imkan tanıyacak.

05/08/2020 11:47
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Google, Play Müzik
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.