HABER KIBRIS

ad

Güçlü KKTC”yi anlattı!

ads
02/09/2012
TAK

Demokrat Parti, 20. kuruluş yıldönümünü Atatürk Meydanı’nda kutladı.

ads
Güçlü KKTC”yi anlattı!

“Geliyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen mitingde, ellerinde, “Güçlü Kuzey Kıbrıs İçin Geliyoruz, Yeniden Üretmek İçin Geliyoruz, Artık Yeter Suça Son, Artık Yeter İşsizliğe Son, Artık Yeter Adaletsizliğe Son” yazılı çok sayıda pankartla Atatürk Meydanı’na gelen DP’lilere, meydanda, merhum Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş, eski DP Genel Başkanı Hakkı Atun ve DP yetkilileri de katıldı.

Etkinlikte ilk olarak, Demokrat Parti iktidarında neler değişeceğinin yazılı olduğu kitapçık dağıtıldı, ardından da farklı gruplar halk danslarından örnekler sundu. Sırasıyla ilçeler selamlandı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş kürsüye çıkarak meydandaki halkı selamladı.

Yerli sanatçılardan Örge Volkan’ın konserinin ardından Serdar Denktaş, “Güçlü KKTC”yi anlattığı konuşmasını yaptı ve etkinlik Hande Yener konseriyle tamamlandı.

“DEĞİŞİME ORTAK OLMAK…”

Üzerinde “Bu kitapçığı değişime ortak olmak için saklayınız” yazan kitapçığın ilk sayfasında, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş imzasıyla yayımlanan metinde; “Elinizde tuttuğunuz bu belge, Kıbrıs Türk halkını çağdaş dünya ile buluşturmak hedefi doğrultusunda hazırlanmış, yerel karakterimize uygun ‘Kıbrıslı formülcükler’ diye adlandırdığımız yöntemlerle bezenmiş, onurlu bir yürüyüşün yol haritasıdır” ifadeleri var.

Bunların ardından ise, “lütfen bu belgeyi saklayınız” deniliyor ve "DP iktidar olduğu zaman" neler yapılmasının hedeflendiği anlatılıyor. 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: serdar dentaş, demokrat parti
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.