Gulamkadir: Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak

ads ads ads ads ads
21/06/2024

ads
Gulamkadir: Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) ilçeye karşı gösterdiği kayıtsızlığı sert bir dille eleştirdi. Gulamkadir, yaptığı açıklamada, UBP'nin Güzelyurt'un sorunlarına duyarsız kaldığını belirterek, "Güzelyurt'u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak. Yeni dönemde yeriniz olmayacak" dedi.

Açıklamasında ülkenin diğer bölgelerinde olduğu gibi Güzelyurt'ta da hükümetin aldığı kararlara uymadığını savunan Gulamkadir, özellikle Güzelyurt Belediyesi'ne bağlı işçilerin ve Cypfruvex'in yabancı emekçilerinin kötü çalışma koşullarına maruz kaldığını ifade etti. "Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiş durumda, belediyenin plansız yönetimi sorunları daha da derinleştiriyor" diyen Gulamkadir, vatandaşların yaşadığı sıkıntıların artık dayanılmaz bir noktaya geldiğini vurguladı.

Gulamkadir'in açıklamasının tamamı  şöyle:

"Güzelyurt’un bu ülkenin bir “ilçesi” olduğu gerçeği karşısında kayıtsızlığını sürdüren Ulusal Birlik Partisi zihniyeti yükseköğrenimden sağlığa, iş yaşamından narenciyeye hayatlarımızı kaosa dönüştürüyor.

Yine de umutsuz olmayacağız, bu ülkeyi aydınlık bir geleceğe taşıyacağız, birlikte yöneteceğiz ve eşitlikçi, hakça, adil bir düzeni mutlaka kuracağız.

Üstel Hükümeti kendi aldığı kararlara ülkenin bütününde olduğu gibi Güzelyurt’ta da uymuyor.

Yasa tanımıyor!

İnsan haklarına aldırmıyor!

Güzelyurt Belediyesine bağlı işçiler ve Cypfruvex'in 3’üncü ülkeden getirdiği emekçiler, bakanlığın uyguladığı çalışma yasağı saatlerine rağmen insanlık dışı şartlarda çalıştılıyor.

Güzelyurt Belediyesi’ni Çalışma Bakanlığının uyguladığı çalışma yasağı saatlerine uymaya çağırıyoruz.

Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir.

Esnafımızın yaşadığı aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunları dayanılmaz bir noktaya gelmiştir.

Güzelyurt Belediyesi, reklam panolarını kendi propaganda aracı haline getirirken, “ben yaparım, olur” zihniyeti ile hareket etmektedir.

Plansızlığın, ön görüsüzlüğün ve iş bilmezliğin bedelini ödeyen narenciye sektöründe ciddi bir kaos da Cypfruvex’te kendini göstermektedir.

İşçiler tedirgindir.

Yandaşlık politikacı ve baskıcı yaklaşımlar üretimde huzur bırakmamıştır.

UBP-DP-YDP ortaklığının yanlışları, ülkesine ve şehrine tutunmaya çalışan Güzelyurt insanını isyan noktasına getirmiştir.

GÜZELYURT’U UNUTTUNUZ, BU HALK SİZDEN HESAP SORACAK, YENİ DÖNEMDE YERİNİZ OLMAYACAK.

Güzelyurt’umuza ve ülkemize sahip çıkacak, kentimizi terk etmeyeceğiz.

YANLIŞLLARIN TAKİPÇİSİ OLACAK, GÜZEL GÜNLER İÇİN KENETLENECEĞİZ."

21/06/2024 13:47
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Çağlar Gulamkadir
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.