HABER KIBRIS

Güncelleme yaparken telefonunu şarjda bırakanlar dikkat! iPhone X’i patladı!

Herhalde hiç kimse telefonunun gözleri önünde patlamasına dayanamaz. Ancak iPhone X, sıradışı bir problemle gündemde. Bir Twitter kullanıcısı iOS 12.1 güncellemesi aldığı sırada patlayarak, kullanılamaz hale gelen iPhone X'inin görüntülerini hesabından paylaştı.

ads
16/11/2018

ads
Güncelleme yaparken telefonunu şarjda bırakanlar dikkat! iPhone X’i patladı!

Rocky Mohamadali isimli bir kullanıcı, iOS 12.1 güncellemesi aldığı sırada dumanlar saçmaya başlayarak patlayan ve kullanılamaz hale gelmiş olan iPhone X’inin görüntülerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Bu yılın başında satın almış olduğu cihazının bugüne kadar sorunsuz şekilde kullandığını belirten Mohammadali’nin açıklamalarına göre, cihazı güncelleme aldığı sırada cihazı aşırı ısınmaya başlamış ve akabinde de dumanlar saçarak patlamış. Görsellerden anlaşılabileceği üzere sorunun kaynağı cihazın bataryası gibi gözüküyor.

Güncelleme ile cihazın bataryasının ne gibi bir ilişkiye sahip olduğu veya sorunun kaynağının tamamen güncelleme olup, olmadığı şu an için bilinmiyor. Apple’ın resmi yardım ve destek hesabı @AppleSupport kısa süre içerisinde bu kullanıcı ile iletişime geçti ve bu yaşadığının alışılagelmiş bir durum olmadığını ve konuyla ilgili en kısa zamanda harekete geçileceğini dile getirdi.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Rocky [email protected]_mohamad

@Apple iPhone X just got hot and exploded in the process of upgrading to 12.1 IOS. What’s going on here???

1.093

05:54 - 14 Kas 2018

Bu habere tepkiniz:
TAGS: iPhone X
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.