Günde yarım saat şekerleme yapan kilo veriyor

Yayımlanan verilere göre günde yarım saatlik şekerleme zayıflamaya yardımcı oluyor.

ads ads ads ads
12/04/2024

ads
Günde yarım saat şekerleme yapan kilo veriyor

Kilo vermek için en etkili yol sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizdir. Uzmanlar, zayıflamak isteyenlerin durumuna özel diyetler önerip hareketli bir yaşam biçimini benimsemelerini tavsiye ediyor.

University College London tarafından yapılan bir araştırmanın detayları ise şaşırttı. Yayımlanan verilere göre günde yarım saatlik şekerleme zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yanlış beslenme, fiziksel aktivitenin az olması, hormonal değişikler, genetik yatkınlık, bazı ilaçlar, stres ve metabolik faktörler kilo almanın nedenleri arasındadır. Uzmanlar, fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin hem sağlıklı beslenmelerini hem de düzenli egzersiz yapmalarını öneriyor. Yaz yaklaşıyor. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de yapılan bir araştırma sosyal medyada yeniden gündem oldu.

BEL KISMINDA 2,5 SANTİMLİK ZAYIFLAMA SAĞLIYOR

University College London tarafından yapılan araştırmada 15 binin üzerinde katılımcıya takip cihazı bağlandı. Araştırma sonrası yayımlanan açıklamaya göre her gün yarım saat şekerleme yapmak oturmaya kıyasla bel kısmında yaklaşık 2,5 santimlik zayıflama sağlayabiliyor.

12/04/2024 09:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: uyku, zayıflama
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.