HABER KIBRIS

ad

Gündüz: Denizcilik Müsteşarlığı oluşturulmalı

ads
15/01/2019

ads
Gündüz: Denizcilik Müsteşarlığı oluşturulmalı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, bugünkü toplantısını tamamladı.

Toplantı boyunca milletvekilleri birçok konuda güncel konuşmalar yaptı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz “Limanlar ve Balıkçı Barınakları” konusunda söz aldı.

Gündüz, Denizcilik Müsteşarlığı oluşturulması ve limanlardaki denetim konusunda değişiklikler yapılması gerektiği söyledi.

Değişen ve gelişen şartlara göre denizcilik alanındaki kurallarının güncellenmesi gerektiğini dile getiren Gündüz, özellikle kirlenme konusunun ciddiye alınması gerektiğini anlattı.

Şu anda denetimin Liman Başkanlığı adına Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapıldığını kaydeden Gündüz, Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti’nin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Girne Turizm Limanı’nda gereken düzenlemelerin yapılmasını isteyen Gündüz, balıkçı barınakları konusunda da gerekenlerin yapılmasını istedi.

 

ŞAHALİ: BALIKÇI BARINAKLARI İHTİYACA CEVAP VERECEK NOKTADA DEĞİL

Gündüz’ü yanıtlamak üzere söz alan ve balıkçılığın çok uzun zamandır ihmal edilen bir konu olduğunu dile getiren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, balıkçı barınaklarının ihtiyaca cevap verecek noktada olmadığını kaydetti.

Balıkçı filosunun da istenen noktada olmadığını dile getiren Şahali, yabancı bayraklı balıkçı teknelerinin KKTC karasularında avlanma yaptığını söyledi. Şahali, bu konuda gereken müdahalelerin yapıldığını açıkladı.

Erkut Şahali, balıkçı barınakları konusunda yapılan çalışmaları anlatarak hazırlanan projelere değindi.

Bakan Şahali, bu projelerin masraflı projeler olduğunu ancak bu çalışmaların yaratacağı artı değerin gerekli mali kaynağın kat ve kat üzerinde olacağını kaydetti.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Gündüz: Denizcilik Müsteşarlığı oluşturulmalı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.