Gündüz:Açıklamalar resmen kin edebiyatı

ads
03/12/2020

ads
Gündüz:Açıklamalar resmen kin edebiyatı

UBP Milletvekili Menteş Gündüz BRT’de Pembe Paşaoğluları’nın sunduğu 14. Saat programına katılarak siyasette gelinen süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte Gündüz’ün yaptığı değerlendirmeler:

“HP BUNDAN SONRA DAHA TEMKİNLİ ADIM ATACAK”

“Halkın Partisi’nin bu kadar yaşadığı ve atlattığı badirelerden sonra bir takım artı ve eksileri değerlendirerek bundan sonra daha temkinli adım atacağına inanıyorum”….

“SİYASET BÖYLE OLMAMALIDIR” “NASRETTİN HOCA GİBİ İPE UN SERMEK”

“Bazı hodri meydanlarla, kişisel kaprislerle bazen görüşme esnasında konuşulanların dışarıya sızdırılmasıyla süreç sekteye uğradı.Ama siyaset böyle olmamalıdır….Nasrettin Hoca gibi hoca diyorlar ipi verir misin çamaşır sereceğiz o da hayır diyor ipe un serdim. Demek ki gönlü yok”….

“SİYASİ TEAMÜLLERİ YERLE BİR ETMEKTEDİR”

“Teknokrat olsun ama başbakan sayın parti başkanı değil de başka biri olsun demek siyasi teamüllere çok aykırı birşeydir. Bu siyasi teamülleri yerle bir etmektir. Bizim siyasette teamül gereği parti başkanı başbakan adayıdır. Seçilmiş milletvekili ve parti başkanı olan birini paypas ederek bu şekilde teklif yapmayı teamüllere uygun bulmuyorum. Teknokrat hükümete de karşıyım”…

“HALKIN BEKLEDİĞİ SİZİN EGOLARINIZI TATMİN ETMENİZ DEĞİL”

“Bunlardan bir ders çıkarılması gerekiyor. Örneğin sandıktan UBP ile CTP’nin koalisyon kurabileceği çıkıyorsa yada HP ile 3’lü koalisyon. Sandık size zaten konuşuyor. Bunu kişisel öfkeye dönüştürmemek gerek.Ben baktığım zaman dünkü ve bugünkü açıklamalara resmen kin edebiyatı. Onu alın, bunu değiştirin. Halkın şuan beklediği sizin egoları tatmin etmeniz değil”….

  “SÜTTEN YANDIK YOĞURDU ÜFLEYEREK YEMELİYİZ”

“Sütten yandık yoğurdu üfleyerek yemeliyiz. Belki zaman zaman sesimizi yükseltmiş olabiliriz. Ama hiçbir zaman üslubumuzu bozmadan konuştuk.

“SİYASETTE ÜSLUP ÖNEMLİ”

“Sayın Özdil Nami için “takoz” kelimesini kullandılar. Böyle şeyler olmaz. Kullanacaksanız üslubunuzu düzgün kullanacaksınız. Siyasette günün sonunda herkes birbirinin yüzünü görüyor. Herkesin fikri vardır.Siz de fikrinizi uygun üslupta söylersiniz”

“TOPLUMU DÜZE ÇIKARACAK KİŞİLER SEÇİLMELİ”

“Bakan değil iş yapan istiyorlarsa” bunun kararını biz vermiyoruz. Onlar yani seçmen veriyor. Ama siz aynı adamları seçiyorsanız orada bir terslik var demektir. Onun için yaşadığımız bütün bunlardan tecrübe çıkarak bu toplumu düze çıkaracak kişilerin seçilmesi gerek” 

    

03/12/2020 21:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: UBP, Menteş Gündüz
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.