Güney Kıbrıs’ta “Kısa” Başkanının Meclis Toplantısına Katılmaması İstendi

Güney Kıbrıs’ta, DİSİ partisinin, “Eşitlik, Destek ve Irkçılığa Karşı Hareket” (KISA) Başkanı Doros Polikarpu ile temsil ettiği KISA örgütünün, mültecilerle alakalı konuların ele alındığı toplantılar esnasında, Meclis’e “ayak basmamasını” istediği haber verildi

ads
ads
04/06/2020

ads ads
Güney Kıbrıs’ta “Kısa” Başkanının Meclis Toplantısına Katılmaması İstendi

Alithia gazetesi manşetten yer verdiği bir haberinde, DİSİ milletvekillerinden Andreas Kiprianu’nun Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’e gönderdiği bir mektupla bu talepte bulunduğunu yazdı.

Polikarpu’nun, kısa bir zaman önce sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla ve gazetenin siyasi sığınmacılarla ilgili bir haberini yorumlayarak, gazeteye ve haberi kaleme alan kişiye küfür ettiğini hatta kendisini faşist olarak nitelendirdiğini yazan gazete, Polikarpu’nun “Atilla’yı haklı gösterecek, hatta memleketi Ari Irk’tan kurtarmak için ikinci ve üçüncü bir Atilla olmasını dileyecek noktaya ulaştığını” ifade etti.

Haberde, Rum Meclisi’nin yıllardır, mültecilerle ilgili konular ele alındığını zaman, Polikarpu’yu görüşlerini ifade etmesi için her daim toplantıya çağırdığı da belirtildi.

Gazetede 27 Ocak 2020 tarihinde “Mülteciler Üçüncü Atilla” başlığıyla manşetten bir haber yayımlandığını ve bu haberin Polikarpu’yu rahatsız ettiğini yazan gazete, çünkü Polikarpu’nun mültecilerden mali açıdan fayda sağladığını belirtti.

Kathimerini gazetesinin geçmişteki bir yorumunda, Polikarpu’yu “iş adamı ve ücretli bir gönüllü ve hayırsever olarak nitelendirdiğini” anımsatan gazete, Polikarpu’nun ise bu haber üzerine, hem Alithia gazetesi hem de haberi kaleme alan kişiye küfür ettiğini yineledi.

Gazete 27 Ocak tarihinde yayımladığı haberin fotoğrafı ile Polikarpu’nun sosyal medyada yaptığı paylaşımın fotoğrafına da yer verdi.

 

04/06/2020 14:02
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: GÜNEY KIBRIS, RUM YÖNETİMİ MECLİS,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.