Güney Kıbrıs'ta yangın, 5 uçak müdahale ediyor

ads ads ads ads ads
15/06/2024

ads
Güney Kıbrıs'ta yangın, 5 uçak müdahale ediyor

Güney Lefkoşa’da bugün öğleden sonra büyük bir yangın çıktı.

Sigmalive haber sitesi ve diğer kaynaklar yangının “Fikardu” ve “Farmaka” köyleri arasında çıktığını, yangın nedeniyle bazı yolların kapatıldığını belirtti. 

Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra, 10 yangın uçağı ve helikopteriyle müdahale edilirken, çalışmalara Orman Dairesi, diğer kuruluşlar ve gönüllüler de katılıyor. 

Rum itfaiye birimi basın sözcüsü Andreas Kettis yaptığı açıklamada, “Pirsos” ulusal planının devreye sokulduğunu, polis ve sivil savunma ekiplerinin Farmaka köyü dışındaki bazı evleri boşalttığını ifade etti. 

Haberde yangın nedeniyle bazı evlerin tehdit altında olduğu ayrıca yangının Maşera ormanına da yayılmasından endişe duyulduğu belirtildi. 

Havanın kararmasıyla uçak ve helikopterlerin son kez havadan müdahale ettiği de kaydedildi. 

Yangın söndürme çalışmalarının tüm gece boyunca sürmesi bekleniyor. 

15/06/2024 20:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

DSÖ'den korkutan “Yaz Covid”i uyarısı! Dünya çapında baskın hale geldi

HK

Covid-19 virüsü mutasyonlarla kendini yenilemeye devam ederken "FLiRT" isimli yeni bir varyant ile tekrar hızla yayılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütüne göre (WHO) FLiRT adı verilen yeni bir Covid varyant grubu dünya çapına baskın hale geldi.Bu varyantlar, genetik kodlardaki mutasyonlarla oluşan ve antikorlardan korunabilen JN.1 türevi. Ancak henüz ne kadar ağır ve bulaşıcı oldukları tam olarak bilinmiyor.

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.