Güney Kore’de vaka rekoru… Gözler aşı olmayan dini toplulukta

Yeni vakalarda rekor kıran Güney Kore'de, bir kilise ve mensuplarından oluşan dini topluluğun yarısı corona virüsüne yakalanarak ülkenin gündemine oturdu.

ads ads ads ads
25/11/2021

ads
ads
ads
Güney Kore’de vaka rekoru… Gözler aşı olmayan dini toplulukta

Corona virüsü dünya genelinde etkisini sürdürürken, vaka sayıları pek çok noktada rekor kırmaya devam ediyor. Onlardan biri de Güney Kore.

Bu ay itibarıyla ‘Covid’le yaşamak’ planını hayata geçiren ülkede, 4 bin 116 vakayla yeni günlük rekor kırıldı. Yeni vakaların artışıyla birlikte gözler Cheonan şehrindeki bir kilise ve ona bağlı dini topluluğa çevrildi.

YAŞLARI 60’IN ÜSTÜNDE

The Guardian’ın haberine göre ismi verilmeyen kilisenin bulunduğu kasabada 427 kişi yaşıyor. Kiliseye mensup bu kişilerden 241’i corona virüsüne yakalandı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre testi pozitif çıkan kişilerden yalnızca 17’sinin aşı olduğu ortaya çıktı.

Bir komün hayatı yaşadığı belirtilen ve çoğunluğu 60’lı yaşlarda olan topluluğun yüzde 90’ının aşı olmadığı ifade ediliyor.

DÜNYEVİ ZEVKLERE KARŞI PARMAK YÖNTEMİ

Bir düşünce kuruluşunun başında bulunan Jung youn-seok, 1990’lı yıllarda kurulan kilisenin başında bulunan kişinin dünyevi arzulardan arınmak için kendine has yöntemleri olduğunu söyledi. Buna göre parmaklarını karşısındakinin gözlerine sokan rahip, bu şekilde dünyevi isteklerinden arındırıyor.

25/11/2021 14:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Güney Kore, vaka, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

Votkanın peşinden dezenfektan içen Ukraynalı denizci komaya girdi

HK DÜNYA

Edinilen bilgiye göre, Rusya’dan Samsun’a buğday getiren yabancı bandıralı yük gemisinde görevli Ukrayna uyruklu 26 yaşındaki Maksym Stovba'nın gemi Samsun açıklarındayken önce votka ardından da dezenfektan içtiği iddia edildi. Zehirlenen genç denizci, gemi ile Samsun Limanı’na getirilerek buradan da ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Komaya girdiği öğrenilen ve hayati tehlikesi bulunan Maksym Stovba’nın yoğun bakım servisinde tedavisi sürüyor.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.