Gürcafer: Bir an önce ülkede istikrar sağlanmalı

ads
ads
13/05/2019
HK

ads
ads
Gürcafer: Bir an önce ülkede istikrar sağlanmalı

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, hükümetin istifasını vermesi ve ülkede yeniden bir hükümet kurma çalışmalarına girmesiyle sistemin de tartışılması gerektiğini vurguladı.

Gürcafer, sadece hükümete gelen giden partiler değil mevcut sistemle bir yere varılamayacağının da görüldüğünü ifade ederek ülkeye daha fazla zarar vermeden başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini belirtti.

Gürcafer, ülkenin bir an önce istikrara kavuşması gerektiğini belirterek daha fazla zaman kaybetmeden kurulacak bir hükümetin Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte ülkede sistem değişikliğine gitmek üzere bir referanduma götürmesi gerektiğini belirtti.

Gürcafer, dünyada başkanlık sistemiyle yönetilen ülkelerdeki istikrarın ortada olduğunu kaydederek ülkemizde de artık uzun süren iktidarların olması ve ekonominin bir an önce rayına girmesini temenni ettiğini ifade etti. Her yeni iktidarda toplumun, toplumsal varlığının erozyona uğradığını kaydeden Gürcafer, “bizim artık siyasi istikrara ihtiyacımız var. Bu toplum cumhurbaşkanı seçiminden önce başkanlık sistemine geçmenin bir yolunu aramaya başlamalı. Toplum her seçimde biraz daha bölünüyor. Bizim artık birleşmeye ihtiyacımız var. Başkanlık sistemi bu toplumu birleştirecektir” ifadelerini kullandı.

13/05/2019 15:06
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: cafer gürcafer
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.