Gürcafer: Türkiye ile ilgili sever sevmez edebiyatıyla siyaset yapmaktan vazgeçin

KTİMB Başkanı Gürcafer, "Türkiye ile arası iyi olmayan bir Başbakan ile hükümete devam edemeyiz" şeklindeki açıklamalara tepki gösterdi.

ads ads ads
24/06/2021

ads
ads
ads
Gürcafer: Türkiye ile ilgili sever sevmez edebiyatıyla siyaset yapmaktan vazgeçin

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın "Türkiye ile arası iyi olmayan bir Başbakan ile hükümete devam edemeyiz" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

KTİMB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Gürcafer, iş dünyasının bu tür açıklamalardan ciddi rahatsızlık duyduğunu kaydetti. Gürcafer, “Bu tür açıklamaların Türkiye’ye yaranayım derken bizleri itibarsızlaştırdığının farkına varın. Türkiye ile ilgili sever sevmez edebiyatıyla siyaset yapmaktan vazgeçin!” ifadeleri kullanıldı.

Gürcafer şunları söyledi: 

“Bu tür açıklamalar ülke olarak itibarımızı zedeliyor. Kaş yapayım derken göz çıkarıyoruz. Hiç kimseye fayda getirmeyen aksine bize zarar veren bu tür açıklamaların Türkiye’ye yaranayım derken bizleri itibarsızlaştırdığının farkına varın! Bir siyasi partinin başkan olarak kimi seçip kimi seçmeyeceği kendi üyelerinin karar vereceği bir durum olup başka ülkelerin makamlarınca şekillenmesinin beklentisi içerisinde olmak ülke demokrasimize zarar vermesinin yanı sıra bizleri de mahcup duruma düşürdüğünün farkına varın! İş dünyası olarak rahatsızlık duyuyoruz. Türkiye ile ilgili sever sevmez edebiyatıyla siyaset yapmaktan vazgeçin!”

 

24/06/2021 12:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Arıklı, Gürcafer, Türkiye, parti,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.