Güvenlik Görevlileri Polise Yardımcı Oldu

ads
ads
15/03/2013

ads
Güvenlik Görevlileri Polise Yardımcı Oldu

HaberKıbrıs-Yağmur DÜŞER- Özel Güvenlik Sistemleri Ltd. çalışanlarından Cemal Bolu ve Ömer Şimşek görevli oldukları sorumluluk bölgeleri dışında gerçekleşen hırsızlık olaylarına müdahale edip hırsızlık yapmaya çalışan kişilerin yakalanmasını sağladı. Lefkoşa Polis Müdürü Barboros Savaşçı iki güvenlik görevlisine ve Özel Güvenlik Sistemleri Ltd.’ye teşekkür belgesi verdi.
Özel Güvenlik Sistemleri Ltd. Direktörü Nurettin Çırakoğlu, 1996 yılından bu yana şirketlerinin tüm ilçelerde fiziki ve elektronik olarak güvenlik hizmeti verdiğini söyledi. Çırakoğlu, yıllardır sürüncemede olan güvenlik yasasının geçmemesine rağmen şirketlerinin kurumsallaştığını vurgulayıp, aldıkları duyama göre pek yakında Meclis’ten güvenlik yasasının geçeceğini duyduklarını ve bunu sabırsızlıkla beklediklerini belirtti. Nurettin Çırakoğlu, şirketlerinde çalışan iki güvenlik görevlisinin kendi görevli oldukları yerin dışındaki hırsızlık olaylarına müdahale etmelerinin ve polise yardımcı olmalarının gurur verici olduğuna belirtti.
Özel Güvenlik Sistemleri Ltd. Direktörü Nurettin Çırakoğlu şirketlerinin 1996 yılında faaliyete geçtiğini ve o tarihten itibaren kesintisiz olmak üzere Lefkoşa, Mağusa, Girne, İskele ve Güzelyurt ilçelerinde fiziki ve elektronik güvenlik hizmeti verdiklerini belirtti. Nurettin Çırakoğlu, halen şuanda 375 çalışan personelleri mevcut olduğunu söyledi. Nurettin Çırakoğlu, her ne kadar da yıllarca sürüncemede olan güvenlik yasasının geçmemesine rağmen şirketlerinin tüm alt yapısını tamamlayıp kurumsallaşan bir şirket olduğunu vurguladı. Özel Güvenlik Sistemleri Ltd. Direktörü, uzun zamandan belli bekledikleri güvenlik yasasının ise meclis gündeminde olduğunu ve pek yakında geçeceğini haberlerini aldıklarını ayrıca yasasının geçmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.
Nurettin Çırakoğlu, “Şirket olarak yaptığımız işin bilincinde olup suçların önlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi
Çırakoğlu, şirketlerinde çalışan iki güvenlik görevlisinin, görevli oldukları esnada kendi koruduklar yerlerin dışında meydana gelen iki hırsızlık olayına müdahale edip suçluların yakalanmasında polise yardımcı oldukları için şirket olarak gurulu olduklarını söyledi. Özel Güvenlik Sistemleri Ltd. Direktörü Çırakoğlu, Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim’in mahiyetinde Lefkoşa Polis Müdürü Barboros Savaşçı’nın bu hırsızların yakalanmasında polise yardımcı olan iki görevlisine ve şirkete teşekkür belgesi verildiğini belirtti.
Çırakoğlu, “Herkesin görevi olan suçluların yakalanmasında ve polise yardımcı olunursa suçluların azalacağına inanıyorum” dedi.

Kendi görevli oldukları esnada kendi görev alanlarının dışındaki olaya müdahale eden iki güvenlik görevlisi hırsızlık olayları hakkında şöyle konuştu:

“Hırsızlar arkadan kaçmaya çalıştılar”
Özel Güvenlik Görevlisi Cemal Bolu:
“Gönyelideki Kolan Hastanesi’nde özel güvenlik görevlisiyim. 24.02.2013 tarihinde saat 01.00 civarında görevli olduğum esnada dışarıdan bir cam sesi duydum. Hastaneyi tur attım. Hastanede herhangi bir şey görmedim. Hastanenin en üst katındaki balkona çıktım aşağıya baktım karşıdaki binada marketin kapısını iki kişinin zorladığını gördüm. Üstlerimi ve polisi aradım. Beş dakika içinde hem polis hem amirlerim geldi. Polise binayı gösterdim. Polisler ön taraftan girmeye çalıştılar. Hırsızlar da arkadan kaçmaya çalıştılar. Ben de arkadan polistir diyerekten kestim önlerini ve kendileri bu defa polise doğru yöneldiler ve poliste kendilerini yakaladı.”

“Maskeli şahıs elindeki demir levyeyle vurmaya kalkıştı”
Özel Güvenlik Görevlisi Ömer Şimşek:
“Görevli olduğum esnada görev yerimin karşısında sorumluluk bölgem dışında 13 Şubat 2013 tarihinde saat Saat 05.15’te maskeli bir şahsın karşıda ki bir dükkana levyeyle girmeye çalıştığını gördüm. Olay mahalline yaklaştığı esnada kimliği belirsiz şahıs beni fark etti. Girdiği dükkandan çıkıp Reis Market istikametine doğru koşmaya başladı. Ben de peşinden koştum. Maskeli kişi elindeki demir levyeyle vurmak için hamle yaptı. Daha sonra ben onu yere yatırıp etkisiz hale getirdim. Telsizle nöbetçi amirime bildirdim. Onlar da polise ve kısa sürede polis olay yerine vardı ve maskeli soyguncuyu polise devrettim.”

15/03/2013 08:52
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: nurettin çırakoğlu, özel güvenlik sistemleri
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.