Marketten hırsızlık yapan zanlılar tutuksuz yargılanacak

Erülkü Süpermarketten hırsızlık yapan zanlılar İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar bugün mahkemeye çıkarıldı.

ads
ads
18/11/2019
HK

ads ads
Marketten hırsızlık yapan zanlılar tutuksuz yargılanacak

Erülkü Süpermarketten hırsızlık yapan zanlılar İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar tutuklanmasının ardından teminat maksatlı bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

MALLAR ÖĞRENCİ YURDUNDAKİ ODALARINDAN ÇIKTI

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, olguları aktardı. Polis, zanlılar İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar’ın 11 – 13 Kasım 2019 tarihleri arasından Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’te toplam değerleri 2057 TL olan muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettiklerini mahkemeye aktardı. Polis, zanlıların tutuklanmasının ardından suçlarını itiraf ettiğini, kalmış oldukları öğrenci yurdunda çalınmış olan ürünlerin birçoğunun tespit edilerek emare alındığını söyledi.

HUKUK VE ADALET ÖĞRENCİSİ

Polis tahkikatın tamamlandığını zanlı Türkyılmaz’ın Hukuk Öğrencisi zanlı Şar’ın ise Adalet öğrencisi olduğunu belirterek davalarında hazır olmalarını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücutta bulunması ve her iki zanlının da ayrı olarak 3 bin TL nakit teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)  

18/11/2019 15:20
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: İrem Türkyılmaz, haber, kıbrıs, hırsızlıkŞeyda Şar
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.