HAKSEN, “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı Kutladı

Büyükoğlu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı, özgür basının demokrasi ve ifade özgürlüğünün sigortası olduğunu vurguladı

ads ads ads ads
24/07/2021

ads
ads
ads
HAKSEN, “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı Kutladı

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN) Başkanı Eren Büyükoğlu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı, özgür basının demokrasi ve ifade özgürlüğünün sigortası olduğunu vurguladı. 
Büyükoğlu, gün dolayısıyla yayımladığı mesajda, basının ekonomik olarak zor şartlarda ayakta durmaya çalıştığına dikkat çekerek, ülkeyi yönetenlerin başta basılı gazeteler olmak üzere tüm basın kuruluşlarına daha fazla destek olması gerektiğini ifade etti. 
Öte yandan basın emekçilerinin oldukça zor şartlarda görevlerini yapmaya çalıştığını belirten Büyükoğlu, “Basın emekçilerine daha iyi çalışma koşulları sağlandığında, basın özgürlüğü toplumun tüm kesimlerince içselleştirildiğinde ve gazetecilik mesleği hak ettiği değeri gördüğünde böylesi bir gün gerçek anlamda ‘bayram’ olarak anlam kazanabilir” ifadelerini kullandı.
Büyükoğlu, basın emekçilerinin daha iyi koşullara kavuşması ve hakettikleri değeri görmeleri adına, basında örgütlü sendikaların vermekte olduğu mücadele ile her türlü dayanışmaya hazır olduklarını ifade etti.

24/07/2021 14:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Eren Büyükoğlu, Eşit Hak ve Adalet Sendikası
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.