HABER KIBRIS

'Halam Geldi'

ads
11/06/2013
HK

'Halam Geldi'
ads

Türkiye’nin usta oyuncuları, sıcak bir Anadolu hikayesini beyaz perdeye uyarlamak için KKTC’deki Akıncılar köyünde kamera karşısına geçti

Lefkoşa Akıncılar Köyü, yaklaşık bir aydır Türk sinemacılara ev sahipliği yapıyor. Ödüllü bir senaryoyla ve usta oyuncu kadrosuyla yola çıkan “Halam Geldi” adlı filmin ekibi, bu iddialı yapımın çekimleri sırasında, köy sakinlerinden ve kadın muhtar Sultan Barbaros’tan da destek almaya devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, sosyal misyonu olan bu film için, askeri bölgede yer alan Akıncılar Köyü’nü ekibin kullanımına açarak, verdiği izin ve destekle kurumsal duyarlılığını ortaya koyuyor ve teşekkürü hak ediyor.

“Halam Geldi” yalnızca Kıbrıs’ta geçen bir hikayeyi anlatmıyor. Tüm Anadolu’da yaşanan bir töre gerçeğinin altını çiziyor; çocuk gelinlerin yaşadığı dram anlatılıyor. Televizyon dizilerinden ve sinemadan tanıdığımız usta oyuncular, bu güzel hikayenin hakkını verebilmek için kameranın karşısında tüm yeteneklerini sergiliyor. Set ekibinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sinema filminin çekimleri için yaklaşık bir aydır KKTC’de bulunan ekip, Kıbrıs’ta adeta el üstünde tutuluyor. Başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu olmak üzere KKTC İçişleri Bakanlığı, KKTC Maliye Bakanlığı, KKTC Sağlık Bakanlığı ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal bir yaraya dikkat çeken “Halam Geldi” filmine gönülden destek veriyor. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, sette 7 gün 24 saat ambulans ve acil yardım ekibi bulunduruyor. Ayrıca, tüm film ekibi, sağlık sorunları için, hastaneyi ücretsiz olarak kullanabiliyor. Kıbrıs’ın yaz sıcağında, Tamsu firması, kalabalık set ekibinin su ve içecek ihtiyacını karşılıyor.”Hiç kuşku yok ki, tüm bu sinerjinin yaratılmasında Akıncılar Köyü Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve özellikle köyün başarılı muhtarı Sultan Barbaros’un payı çok büyük. Tabi, Akıncılar Köyü sakinlerine ayrı bir teşekkürü unutmamak lazım.Ödüllü senaryosuyla sosyal bir konuya dikkat çeken “Halam Geldi” filmi, Kıbrıs’ta başka hoşluklara da imza atıyor. Filmin oyuncu kadrosunda engelli ve bakıma muhtaç çocuklar da rol alıyor.”

Bu habere tepkiniz:
TAGS: halam geldi, luricina, akıncılar, kıbrıs, film
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems