HABER KIBRIS

Hasipoğlu: Merkez yoklaması yapan partiler kaybedecek

Halkı adam yerine koyarak ön eleme yapılırsa daha doğru sonuçların elde edileceğini kaydetti. UBP'nin oyunu katlayacağını aktaran Hasipoğlu, merkez yoklaması yapan partilerin hepsinin kaybedeceğini belirtti...

ads
20/11/2017

Hasipoğlu: Merkez yoklaması yapan partiler kaybedecek
ads

Ulusal Birlik Partisi(UBP) eski Milletvekili, eski Bakanlarından Dr. Ertuğrul Hasipoğlu,  Ubp'de genel seçimdeki adayları belirlemek amacıyla yapılan ön seçimi değerlendirdi. UBP’nin yıllar sonra yeni bir sistemle yola çıkarak binlerce üyenin oy kullanımıyla milletvekili adaylarını belirlemesi hakkında Haberal Kıbrıslı gazetesinden Candan Mert'e konuşan Ertuğrul Hasipoğlu, halkı adam yerine koyarak ön eleme yapılırsa daha doğru sonuçların elde edileceğini kaydetti. 

Yeni üyelik sistemi ile adayların belirlenmesi açısından başlangıçta olası sıkıntıların yaşanabileceğini ancak halk ve parti için doğru sistemin bu sistem olduğunu kaydeden Ertuğrul Hasipoğlu, mevcut sistemin parti sisteminin daha gelişmişi olduğunu ve seçilen milletvekillerinin yalnızca kendi bölgesinin değil, bütün adanın vekilleri olacağını dile getirerek, “Muhtar değil, vekil seçiyoruz” dedi.

Haberin tamamı Haberal Kıbrıslı gazetesinde

Bu habere tepkiniz:
TAGS: hasipoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems