Hasipoğlu: Üretciler eylemi bitirirse, hükümetle diyalog yolu açılır

ads ads ads ads
21/05/2024

ads
Hasipoğlu: Üretciler eylemi bitirirse, hükümetle diyalog yolu açılır

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, BRT Canlı Yayını’nda konuştu.

Hayvan Üreticleri eylemini değerlendiren Hasipoğlu, Başbakan Üstel’in talimatı ile bugüne kadar hem çiftçiye hem de hayvan üreticisine, geçmişte görülmemiş destek ödemeleri yapıldığını hatırlattı 

Hükümetle ilgili tarafların, hem üreticiye destek vermek hem de vatandaşın alım gücünü korumayı ve et tüketimini artırmayı da hedefleyen bir protokol imzalandığını hatırlatan Hasipoğlu “ Protokol hala duruyor. Ne değişti de eyleme gidildi. Protokolü ihlal eden hükümet değil. Meclisin kapısı kırıldı, Başbakanlık kapısı kırıldı” dedi

Hasipoğlu, “ Kavga ile kimse hakkını alamaz Eylemi bitirsinler, hükümetle diyalog yolu açılır. Eylem sona ersin! Hükümet oturup, görüşmeye hazırdır” diye ekledi.

Yabancılara mal Satışı ile ilgili soru üzerine de Hasipoğlu, hem ülkesel hem de bölgesel hem de yap sat projelerine de sınırlama geldiğini söyledi.

Tamamıyla yabancı sermayeye kapanmanın mümkün olmadığını ifade eden Hasipoğlu, bir yabancının yatırım sermayesinin 20 Milyon Euro’ya çıkarıldığını, yasa ihlaline 500 asgari ücret ceza geldiğini kaydetti.

21/05/2024 15:36
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Hasipoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.