Hırsızlık yaparken fark edilince kaçtı

Çiçekçi dükkanına hırsızlık yapmak için giren ancak iş yeri sahibi tarafından fark edilince kaçan zanlı Turgut Kaşıkçı tespit edilerek tutuklandı.

ads
ads
08/08/2020
HK

ads
Hırsızlık yaparken fark edilince kaçtı

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’nda Metin Dolu’ya ait çiçekçi dükkânına hırsızlık yapmak için giren ancak iş yeri sahibi tarafından fark edilince kaçan zanlı Turgut Kaşıkçı tespit edilerek tutuklandı. Zanlı tutuklama talebiyle bugün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, 7 Ağustos 2020 tarihinde saat 15.20 sıralarında Gemikonağı’nda faaliyet gösteren Metin Dolu’ya ait çiçekçi dükkânının batıya bakan açık kapısından içeriye giriş yapan erkek bir şahsın bankonun yanındaki çekmece önünde çömelmiş bir şekilde dükkân sahibi tarafından fark edilmesi üzerine koşarak kaçtığının tespit edildiğini söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak emare olarak alınan kamera görüntüsünün incelenmesi neticesinde şahsın kısa saçlı, sakallı, Esmer, üstten gri tişört, alttan yırtık şekilli kot pantolon ve spor ayakkabı giydiğinin tespit edildiğini ifade etti. Polis, eşkâli tespit edilen zanlı Turgut Kaşıkçı’nın önceki gün tutuklandığını söyledi. Zanlı hakkında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti

Mahkemede söz hakkı alan zanlı ise çok pişman olduğunu, çaresiz kaldığı için bu suçu işlediğini söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

08/08/2020 14:32
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Turgut Kaşıkçı, çiçekçi, hırsızlık
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.