Hırsızlık zanlıları 3 gün tutuklu kalacak!

ads
04/12/2020

ads
Hırsızlık zanlıları 3 gün tutuklu kalacak!

Girne’de meydana gelen bina açma, hırsızlık ve kasti hasar suçlarından tutuklanan Abdülhalim Ölmez, Halit Ölmez, İbrahim Demirelişçi mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlıların 2020 yılı Ekim ayında Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bulunan yarım inşaatın ana giriş kapısını kırıp, 300 TL hasar verdikten sonra içeri giriş yaptıklarını söyledi. Polis, zanlıların inşaattan 600 TL değerinde izmirillo makinasını,  2 bin 250 TL değerinde bakır kablo kesip çaldıklarını ifade etti.

Polis memuru, zanlıların 30 Kasım 2020 tarihinde ise Boğazköy’de Çam Sokak üzerinde bulunan ev inşaatından 8 bin TL değerinde iki matkap, iki adet kırıcı ve bir adet izmirillo makinası çaldıklarını kaydetti.

Polis, hırsızlıkların bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığını, zanlıların önceki gün Boğazkö’de tespit edilip, gözaltına alındıklarını söyledi. 

Girne ve çevresinde birçok benzer vaka meydana geldiğini kaydeden polis, zanlıların bu meselelerle bağları olup olmadığının da araştırılacağını belirtti.

Polis memuru, alınacak ifadeler ve kayıp emareler olduğunu belirterek, zanlıların soruşturma amaçlı 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

04/12/2020 19:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: kıbrıs hırsızlık, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.