Hırsızlık zanlısı Osmanoğlu tutuklu yargılanacak

ads
ads
02/07/2020
HK

ads ads
Hırsızlık zanlısı Osmanoğlu tutuklu yargılanacak

Gazimağusa’da 15 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan İlarma isimli marketten 2020 Şubat ayından 14.6.20 tarihine kadar geçen süre toplam 2600 TL değerinde alkollü içki ve muhtelif eşya sirkat eden Naser Osmanoğlu yargılanmayı cezaevinde bekleyecek.

Zanlı bugün 02.07.20 tarihinde sirkat suçlamasıyla Gazimağusa kaza mahkemesinde yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı ve yargılanıncaya değin 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildi.

Süpermarketten parasını ödemeden sürekli eşya çalıyordu

İddia makamı adına mahkemede hazır olan polis memuru Şükrü Hafız, yemin altında verdiği şahadette olgularla ilgili mahkemeye detaylı bilgi aktarmak suretiyle anımsatmada bulundu.   Zanlının 14.6.20 tarihinde konu iş yerine müşteri olarak girdiğini, et reyonundan 600 gr kuzu şiş, 400 gr kuyruk yağı, 600 gr dana şiş, 1 adet 70 lik yeni rakı ile bir miktar karışık kuruyemiş aldıktan sonra beraberinde getirdiği başka marketlere ait çantalar içerisine koyarak kasaya ödeme yapmadan işyerinden ayrıldığını söyleyen Hafız, şikâyet üzerine 28.6.20 tarihinde zanlının tutuklandığını belirtti.

Kamera kayıtları zanlıyı ele verdi

28.6.20 tarihinde aynı markette önceden meydana gelen bir sirkat olayı ile ilgili kamera kayıtlarının incelenmekte olduğu esnada bu olayın tespit edildiğine dikkat çeken Hafız, zanlının bahse konu içki ve diğer eşyaları Şubat 2020 ile 14.6.20 tarihleri arasında İlarma isimli işyerinden aldığını ve para ödemeden dışarı çıkardığına dair polise gönüllü bir ifade verdiğini belirtti.

Evinde valiz dolusu birçok eşya bulundu

Ayni gün temin edilen arama emri gereği zanlının kalmakta olduğu evde arama yapıldığını belirten polis memuru Hafız, 2 valiz içerisinde 7 adet viski, 2 adet yeni rakı, 1 adet sema rakı, 10 adet poşet içerisinde demleme çay, kolonya, çikolata, pil ve ıslak mendil bulunarak emare alındığını söyledi.

29.6.20 tarihinde Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin edildiğine değinen hafız, bu süre içerisinde zanlının KKTC deki durumu ile ilgili soruşturma yaptığını, Şubat 2020 ayı içerisinde ön izinle KKTC’ye geldiğini ve bu iznin Mart 2020 başında sona erdiğini belirtti. Bir otelin gazinosunda çalışan ve pandemi süresinde işten, 1.7.20 tarihinden itibaren de kalmakta olduğu lojmandan çıkarıldığına dikkat çeken Hafız, ön izinle KKTC’ye giriş yapan zanlının yatay geçişle çalışma izni alma imkânı olmadığına vurgu yaptı.

Şu anda KKTC ile herhangi yasal bir bağı bulunmayan zanlının kaçma ihtimalinin yüksek olduğuna değinen Hafız, zanlının yargılanıncaya değin merkezi ceza evine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç Dilşah Karayel zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla ve her hâlükârda bir ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak merkezi ceza evine gönderilmesi yönünde emir verdi. (MHA)

02/07/2020 16:07
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Naser Osmanoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.