Hızal: TDP yıpratılmak isteniyor

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Halil Hızal hükümetin kurulamaması ile ilgili TDP’nin günah keçisi ilan edilmeye çalışıldığını savundu

ads
02/12/2020

ads
Hızal: TDP yıpratılmak isteniyor

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Halil Hızal katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu.

Halil Hızal, dün akşam gerçekleştirilen 4’lü hükümet görüşmesi sırasında TDP’nin sunduğu ilkelerin dışarıya sızdırıldığını ifade ederek, TDP’nin yıpratılmak istendiğini söyledi. Hızal, "4 kişinin bulunduğu ve çay getirenin içeriye girdiği ortamda konuşmalara ara verilirken, içerde konuşulanlar dışarıya nasıl sızıyor" diye eleştiride bulundu.

Hükümetin kurulamaması ile ilgili TDP’nin günah keçisi ilan edilmeye çalışıldığını savunan Hızal, “4'lü ve 2'li hükümetin neden bozulduğu ortadadır. Yapılanlardan utanıyorum. Herkes kendisini çok zeki karşısındakini aptal zanneder. TDP’liler aptal ve gerizekalı değildir. Olmayan işler üzerinden suçlanıyoruz” dedi.

Tufan Erhürman’ın yerine başka bir CTP’linin başbakan olacağının konuşulduğunu anlatan Hızal, bakanların kim olacağına teknokratların karar vereceği gibi konuların konuşulduğunu dile getirdi.

Teknokrat hükümetine karşı olmadıklarını aktaran Hızal Hızal, ilk günkü görüşmelerde hayal kırıklığı yaşadıklarını ancak hükümet kurma görüşmelerine devam edeceklerini ifade etti.

 

02/12/2020 10:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.