Hollanda'da rehine krizi: Kafedeki saldırgan yakalandı

Hollanda'nın orta kesimindeki bir kasabada rehine krizi yaşandı.

ads ads ads ads
30/03/2024

ads
Hollanda'da rehine krizi: Kafedeki saldırgan yakalandı

Yerel yetkililerin bildirdiğine göre Hollanda'nın doğusundaki Ede kasabasında bir kafedekiler rehin alındı. Bölgedeki evler tahliye edildi. Polisten yapılan açıklamada, saldırıda terör işareti olduğuna dair herhangi bir belirti olmadığı kaydedildi. Hollanda basını daha sonra saldırıyı gerçekleştiren kar maskeli kişinin yakalandığı duyuruldu. Polis, tüm rehinelerin de serbest bırakıldığı açıklandı.

Hollanda'nın orta kesimindeki bir kasabada rehine krizi yaşandı.

İddiaya göre bir adam, kapanış saatinde silah ve patlayıcılarla kafeye girdi ve burayı havaya uçurmakla tehdit etti.

Polis, Ede kasabasındaki bir kafede birkaç kişi rehin alındığını, bölgedeki evlerin boşaltıldığını ve şehir merkezinin kapatıldığını söyledi.

Polisin açıklamasında, Ede'deki olayla ilgili olarak "terör motifinden" şüphelenmek için bir neden bulunmadığı belirtildi

Kaç kişinin alıkonulduğuna ilişkin bilgi paylaşılmazken, yerel medya yaklaşık dört ya da beş kişinin olaya karıştığını bildirdi.

Polis, bir kafenin etrafındaki kordonu temizlediklerini ve yaklaşık 150 evin sakinlerinin güvenli bir yere götürüldüğünü söyledi.

Yerel belediye, internet sitesinden yaptığı açıklamada, şehir merkezinin kapatıldığını ve olay yerinde çevik kuvvet polisi ile patlayıcı uzmanlarının bulunduğunu belirtti.

Yetkililer bölge sakinlerine şehir merkezinden uzak durmaları çağrısında bulunurken tren trafiği de yönlendirildi ve şu açıklama yapıldı: "Saldırının nedenine ilişkin pek çok soru işareti olduğunu görüyoruz. Şu anda terörist bir nedene dair herhangi bir belirti yok." 

Daha sonra yapılan açıklamada, üç rehinenin serbest bırakıldığı belirtildi. 

De Telgraaf gazetesi, kar maskeli bir kişinin kafeden çıktığını yazdı.

ANP bu kişinin polis tarafından kelepçelendiğini belirtti.

Polis, tüm rehinelerin serbest bırakıldığını açıkladı.

30/03/2024 19:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Hollanda
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.