HABER KIBRIS

ad

Huawei kendi işletim sistemini hazırlıyor

ads
23/05/2019

ads
Huawei kendi işletim sistemini hazırlıyor

Teknoloji dünyası birkaç gündür Google'ın Huawei kararını konuşuyor! Google - Huawei gerginliğine yeni bir boyut kazandıracak bir iddia geldi. Söz konusu iddiaya göre, Google'ın Android desteğinde mahrum kalma ihtimali bulunan Huawei birkaç ay içinde kendi işletim sistemini hazır hale getirebilir.

Teknloji dünyasındaki soğuk savaş ile ilgili yeni bir iddia geldi. İngiliz basınında yer alan habere göre, Huawei CEO'su Yu Chengdong, kendi çevresine şirketin kendi işletim sistemini birkaç ay içinde hazır hale getireceği bilgisini verdi.

Aynı haberlere göre, söz konusu işletim sistemi tüm Android uygulamaları ile uyumlu olacak.

Ancak aynı haberlerde görüşlerine başvurulan uzmanlar Huawei'nin bu kadar kısa sürede kendi işletim sistemini kullanıma sunmasının hayli zor olduğu görüşünde. 

Huawei bir süredir tıpkı Apple gibi kendi işletim sistemine sahip olabilmek için ciddi mesai harcıyordu. Huawei CEO'su Richard Yu geçtiğimiz yıl Alman Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada Google ekosisteminde yer almayı tercih etmelerine rağmen B planı olarak kendi işletim sistemleri üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

23/05/2019 16:23

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Huawei, apple, google
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.