Huawei'nin yılın ilk yarısında gelirleri yüzde 23,2 arttı

Çin'in teknoloji devi Huawei ABD'den gelen tehditlere rağmen yılın  ilk yarısına gelirlerini yüzde 23,2 artırdı. Huawei'nin ilk yarı gelirleri ise 401,3 milyar yuana ulaştı

ads
30/07/2019

ads
ads
Huawei'nin yılın ilk yarısında gelirleri yüzde 23,2 arttı

Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Başkanı Liang Hua yaptığı açıklamada, ilk yarıda gelirlerini 401,3 milyar yuana ulaştığını söyledi.

Başkan Liang, net kar marjının yüzde 8,7 arttığını ifade etti. Şirketin akıllı telefon nakliyeleri aynı dönemde yüzde 24 artışla118 milyar birime çıktı.

Huawei'nin kurucusu 30 milyar dolarlık düşüşü önemsemiyor

Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Kurucusu Ren Zhengfei, Huawei'nin, bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini, şu an yüzde 20'nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabileceğini belirterek, "Huawei'ye uygulanan kısıtlamalar sorun teşkil etmeyecektir. Bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Merkezi ABD'de bulunan CNBC'de yer alan habere göre, Zhengfei, şirketin Çin içindeki satışlarında herhangi bir problem beklemediğini, asıl sorunun uluslararası satışlarda yaşanacağını kaydetti.

Şirketin bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini açıklamasının ardından konuşan Zhengfei, "Şu an yüzde 20'nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabilir." ifadesini kullandı.

Yavaşlama olabileceği için şirket olarak bazı iç düzenlemeler yaptıklarını aktaran Zhengfei, "Yıl sonunda büyümenin ne oranda olacağını bilmiyoruz ancak 30 milyar dolarlık düşüş çok küçük bir şeydir." değerlendirmesinde bulundu.

Zhengfei, Huawei'ye uygulanan kısıtlamaların sorun teşkil etmeyeceğini ve şirketin bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir elde etmesini beklediklerini kaydetti.

30/07/2019 15:58
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Huawei’nin yılın ilk yarısında gelirleri yüzde 23, 2 arttı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.