Hüseyin Saldam 3 gün poliste tutuklu kalacak

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
Hüseyin Saldam 3 gün poliste tutuklu kalacak

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) yürütülen soruşturmada “Sahte Belge Düzenleme, Tedavüle Sürme ve Sahtekarlıkla Para Temini” suçlamasıyla tutuklanan Cahit Saldam Ltd. yetkilisi zanlı Hüseyin Saldam  bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Meseleyle ilgili olguları aktaran Tahkikat Memuru Yahya Suiçmez, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden gelen şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Üniversiteye yönelik düzenlenen faturalarla satın alınmayan mal ve hizmetlere yönelik okulun zarara uğratıldığını kaydeden Tahkikat Memuru, Cahit Saldam Ltd. adına düzenlenen 8 adet sahte faturadan toplam 207 bin 500 TL’nin temin edildiğini açıkladı.

- Polis: “Faturaların bloklarına henüz ulaşılamadı”

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne ait arazinin temizleme işlemi, mazot alımı ile deprem paketleriyle ilgili mal ve hizmet alınmamasına rağmen fatura düzenlendiğini belirten Tahkikat Memuru, faturaların bloklarına ise henüz ulaşılamadığını belirtti.

Verilmeyen hizmete karşılık fatura kesildiğini kaydeden Tahkikat Memuru, soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken çok sayıda ifade olduğunu belirterek zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

19/04/2024 11:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Hüseyin Saldam 3 gün poliste tutuklu kalacak
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.