HABER KIBRIS

ad

Hyalüronik Asitle Ağrılarınızı Azaltırken Güzelleşin

Kolayca bulup uygulayabileceğiniz nem bombası hyalüronik asitle ağrılarınızı azaltırken güzelleşin

ads
05/07/2019

ads
Hyalüronik Asitle Ağrılarınızı Azaltırken Güzelleşin

Hyalüronik asit, vücudunuz tarafından doğal olarak üretilen berrak, yapışkan bir maddedir. En büyük miktarlar cildinizde, bağ dokusunda ve gözlerinizde bulunur. Temel işlevi, dokularınızın nemli kalması için suyu tutmaktır. Bazı tabletlerde, lokal serumlarda, göz damlalarında ve enjeksiyonların içeriğinde bulunur. İhtiyacınıza göre doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

 

Hyalüronik asit ve kondroitin sülfat içeren bir kombinasyon takviyesi, bazı kişilerde asit reflü semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Hyalüronik asit takviyeleri cilt nemini artırmaya ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Lokal tedaviler kızarıklığı ve dermatiti yatıştırırken, enjeksiyonlar cildin daha sıkı görünmesini sağlayabilir

 

Hyalüronik asidin doğrudan açık bir yaraya uygulanması, iyileşme sürecini hızlandırabilir.

 

Hyalüronik asit serumları ve jelleri ile ilgili araştırmalar umut verici olmakla birlikte, hyalüronik asit takviyelerinin aynı yararları sağlayıp sağlayamayacağına dair bir araştırma yapılmamıştır.

 

Hyalüronik asit takviyeleri kireçlenmesi olan kişilerin eklem ağrılarını azaltmada etkili.

 

%0.2-0.4 hyalüronik asit içeren göz damlalarının kuru göz semptomlarını azalttığı ve göz sağlığını iyileştirdiği gösterilmiştir 

 

Dikkat! Ek olarak kullanıldığında genellikle güvenli olmasına rağmen hamilelerin ve kanser ile ilişkili olan kişilerin kullanmalarında sakınca olabilir.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: asit, fayda, hyaluronik ; haber kibris
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.