İlişkilerdeki psikolojik hilelere dikkat!

ads ads ads ads
19/01/2023

ads
İlişkilerdeki psikolojik hilelere dikkat!

Herkesin ilişkide en çok uğramaktan korktuğu durumlardan biri psikolojik hilelerdir. Akıllarda olan en büyük problem ise 'Beni seviyor mu?' sorunun yanıtının olmamasıdır. İlişkide psikolojik hilelere maruz kalıp kalmadığınızı öğrenmek istiyorsanız haberimizin detayına bakın. İşte ilişkilerdeki psikolojik hileler...

Psikolojik hileler karşı tarafın sizin üzerinde kurduğu sahte ilgidir. Bu sahteliği içinde bulunduğunuz duygu kapsamında anlamanız biraz zordur. Çünkü psikolojik hileler oldukça ilgi çekici bir hal içerisinde yapar. Bu da halk arasında yaygın olan "Aşkın gözü kördür. Hiçbir şeyi görmez" algısına neden olur.

İlişkinizde bu manipüle duruma uğrayıp uğramadığınızı kontrol etmenin en basit yolu bu kişinin hayatındaki değerinizi kontrol etmekten geçiyor. Size değer veren insan bunu anlık göstermez bunu unutmayın!

İLİŞKİLERDEKİ PSİKOLOJİK HİLELER!

* Sizinle konuşurken elinizi tutup yüzünüzü okşaması sizi dinlemediği anlamına gelir. Ancak çoğu duygusal insan temasın aslında ilgi olduğunu yorumladığından bu durumun farkına varmaz. Anlattığınız özel durumu dinlemeyen kişi sizi önemsemiyordur. Dinlemek göze bakmak ve anlattıklarınız karşısında fikir vermektir.

* Bir tartışma esnasında direk çekip gidiyorsa ya da susup sadece sizi dinliyorsa duygularınıza önem vermediğinin kanıtıdır. Bu olayı bitirip uzatmak istemediği anlamına gelmiyor. Bu durumu yanlış anlayıp çıkan tartışmayı tek taraflı yaşamanızı sağlayan psikolojik bir baskıdır.

* Sizi gördüğüne mutlu ve heyecanlı davranıyorsa sizi sevdiğine işaretken, sizden bunu bekleyip vermediğinizde ise tavır takınıyorsa bu psikolojik bir manipüledir.

* Üzgün, gergin olduğunuzda sizinle ilgilenmek yerine iş bahanesi ediyorsa bu açık olan psikolojik bir hiledir. Çünkü kartlarını açık oynayarak sizi manipüle ederler.

* İhtiyaç duyduğu an yanınıza gelip onun dışında yok oluyorsa onu ilişkinizde tamamen yok edin.

19/01/2023 22:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: İlişkilerdeki psikolojik hilelere dikkat!
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.