İlk gün uçuşları yapıldı

ads ads ads ads
03/06/2023

ads
İlk gün uçuşları yapıldı

Türkiye Yamaçparaşütü hedef yarışması, bugün gerçekleştirilen ilk gün uçuşları ve açılış töreni ile resmen başladı.

KKTC Hava Sporları Federasyonu, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Türk Hava Kurumu

işbirliğinde organize edilen THK Türkiye Yamaçparaşütü Hedef Ligi 1. Etap yarışmaları, yarın yapılacak ikinci gün uçuşları ile tamamlanacak.

Resmi açılışta Türkiye’den gelen paramotorlar da gösteri uçuşu yaparak bayrak açtılar.

Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Tatlısu Belediyesi ve Gençlik Dairesi’nin katkılarıyla yapılan organizasyonun açılışı da gerçekleştirildi.

Ziya: Böyle bir organizasyonun KKTC’de yapılması önemli

Açılışta konuşan KKTC Hava Sporları Federasyonu Başkanı Zeki Ziya, 3 yıl aradan sonra böyle bir organizasyonun KKTC’de yapılmasının önemli olduğunu vurgulayarak “daha önce yine burada uluslararası hedef şampiyonası düzenledik ve o organizasyona 32 ülkeden yüzü aşkın sporcu katılmıştı. Yine öyle bir organizasyon için çalışıyoruz” dedi.

Özveren: İşbirliğimiz devam edecek

THK adına konuşan Burçin Karataş Özveren, KKTC’nin her zaman yanında olduklarını vurgulayarak böylesi bir organizasyonun KKTC’de yapılmasının da kendileri adına gurur olduğunu belirterek “Türkiye Yamaçparaşüt 1. Ayağını Kıbrıs’ta yapmayı kararlaştırdık. Şampiyona tamamlandığında milli takım da oluşacak ve bu arkadaşlarımızı Avrupa ve dünya şampiyonalarına göndereceğiz” diye konuştu.

Kahraman: Her zaman kardeş gibiydik olmaya da devam ediyoruz

Türkiye Hava Sporları Federasyonu asbaşkanı Abdullah Kahraman 3 yıl aradan sonra KKTC’de hedef şampiyonası yapmalarının önemine dikkat çekerek “biz KKTC Hava Sporları Federasyonu ile her zaman kardeş gibi olduk. Her konuda işbirliğimiz devam ediyor ve bundan sonraki süreçte de artarak devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Ödül töreni yarın

Üç süren organizasyon yarın yapılacak son uçuşlarla tamamlanacak ve organizasyonda dereceye girecek olanlara da ödülleri yarışma sonunda düzenlenecek ödül töreninde yetkililer tarafından verilecek.

03/06/2023 20:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: İlk gün uçuşları yapıldı
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.