İlk Kayıt ve Muayene İşlemleri Daha Hızlı Yapılabilecek

Plakasız yeni salon araçların ilk kayıt ve muayene işlemleri yarından itibaren ilçe polis müdürlüklerinde de yapılabilecek

ads ads ads ads
02/10/2023

ads
İlk Kayıt ve Muayene İşlemleri Daha Hızlı Yapılabilecek


Ülkeye yurt dışından getirilen tüm plakasız, yeni salon araçların ilk kayıt ve muayene işlemleri yarından itibaren KKTC genelindeki ilçe polis müdürlüklerinde de yapılabilecek.

Hedef, yeni motorlu araçların ilk kayıt ve muayene işlemlerinin yapıldığı Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Müdürlüğü Araç Muayene Şubesi’ndeki yoğunluğu azaltmak, işlemleri hızlandırmak...

Polis Basın Subaylığında yapılan konuyla ilgili yazılı açıklama şöyle:

“Ülkemize ithal edilen ikinci el (plakasız) tüm motorlu araçların ilk kayıt ve muayene işlemleri, Lefkoşa Sanayi bölgesinde bulunan Polis Genel Müdürlüğü(PGM) Trafik Müdürlüğü’ne bağlı Araç Muayene Şubesi tarafından yapılmaktadır. Salon araçlar ve salon araçların dışında kalan diğer iş araçlarının (kamyonet, kamyon, van, minibüs, otobüs vb.) ilk kayıt ve muayene işlemleri, Lefkoşa Sanayi bölgesinde bulunan PGM-Trafik Müdürlüğü Araç Muayene Şubesi’nde yapılmaya devam edilecektir.

Ülkemize ithal edilen ikinci el(plakasız) salon araçların sayısında artış olması ve tüm ikinci el motorlu araçların ilk kayıt ve muayene işlemlerinin tek merkezden PGM-Trafik Müdürlüğü Araç Muayene Şubesi’nde yapılması nedeniyle, bahse konu muayene merkezinde hem yoğunluk yaşanmakta, hem de yapılacak işlemler de gecikmeler yaşanmaktadır.

Bu bağlamda Polis Genel Müdürlüğü olarak, günün koşullarına göre halkımıza daha süratli ve kaliteli hizmet verebilmek maksadıyla, İlçe Polis Müdürlüklerinde muayene müfettişi olarak görev yapan polis mensuplarına motorlu araçların ilk kayıt ve muayene işlemleri konusunda gerekli eğitim verilmiş olup, 03 Ekim 2023 Salı gününden itibaren Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlüklerinde bulunan mevcut Araç Muayene Şubelerinde de, ikinci el(plakasız) salon tipi motorlu araçların ilk kayıt ve muayene işlemlerinin yapılmasına başlanacaktır."

02/10/2023 16:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs, salon araç, kayıt ve muayene işlemleri
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.