İlk kez KKTC kimliği başvurusu yapacak olanların dikkatine

Sadece ilk başvuru harcı tahsil edilecek

ads
ads
29/03/2020
HK

11 yaşını dolduran ve ilk kez KKTC kimliği başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın, mağdur edilmemesi bağlamında normal mesaiye başlama tarihinden itibaren 1 ay içerisinde başvuru yapması halinde sadece ilk başvuru harcı tahsil edilecektir.

ads
ads
İlk kez KKTC kimliği başvurusu yapacak olanların dikkatine

İçişleri Bakanlığı Tarafından yapılan açıklamada 11 yaşını dolduran ve ilk kez KKTC kimliği başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın,mağdur edilmemesi için 1 ay içerisinde başvuru yapması halinde sadece ilk başvuru harcının tahsil edileceği duyuruldu.

Açıklama şöyle:

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, NÜFUS KAYIT DAİRESİ ve BAŞYAZMANLIĞINDAN ÖNEMLİ DUYURU:

Corona virüse karşı Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu tedbir kararları çerçevesinde kamuda süreli olarak idari izin verilmiştir. İçinden geçmekte olduğumuz olağandışı koşullarda kamu sağlığının korunması amacıyla birçok kurumumuz, en az personel ile sadece acil ve zorunlu hizmetleri yerine getirmektedir.

9 Mart 2020 ile kamuda normal mesaiye geçileceği tarih arasındaki sürede 11 yaşını dolduran ve ilk kez KKTC kimliği başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın, mağdur edilmemesi bağlamında normal mesaiye başlama tarihinden itibaren 1 ay içerisinde başvuru yapması halinde sadece ilk başvuru harcı tahsil edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

29/03/2020 18:21
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: kktc, kimlik kartı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.